Hotpoint HBD 5515 S UK Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint HBD 5515 S UK (12 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint HBD 5515 S UK eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/12

GB
1
REFRIGERATOR/FREEZER COMBINATION
RFA52 xx
NRFAA50 x
NRFAA50 x
AFAA 52 x AI
Contents
Installation, 2-4
Positioning and connection
Door reversal
Description of the appliance, 5
Overall view
Start-up and use, 6-7
Starting the appliance
Using the refrigerator to its full potential
Using the freezer to its full potential
Maintenance and care, 8
Switching the appliance off
Cleaning the appliance
Avoiding mould and unpleasant odours
Replacing the light bulb
Precautions and tips, 9
General safety
Disposal
Respecting and conserving the environment
Troubleshooting, 10
Guarantee, 11
After Sales Service,12
Operating Instructions
English
GB
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | HBD 5515 S UK |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 1220 g |
| Bredd: | 71 mm |
| Djup: | 244 mm |
| Höjd: | 37.5 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 233 kWh |
| Sladdlängd: | 1.6 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Fryskapacitet: | 2.5 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Internationell säkerhetskod (IP): | IP20 |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Hållbarhetscertifikat: | RoHS |
| Uteffekt: | 240 W |
| Spännande: | 115 V |
| AC-ingångsspänning: | 100 - 305 V |
| Produktens färg: | Silver |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 15 h |
| AC-inspänning: | 230-240 V |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 0.7 A |
| Total kapacitet netto: | 208 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 43 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 55 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Kylkapacitet netto: | 153 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint HBD 5515 S UK ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Hotpoint Manualer
25 Mars 2026
25 Mars 2026
23 Mars 2026
12 Mars 2026
5 Mars 2026
8 Februari 2026
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
18 September 2025
12 September 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026