Hotpoint HD7F HP33 UK Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hotpoint HD7F HP33 UK (8 sidor) i kategorin Diskmaskin. Denna manual har varit användbar för 22 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 4.8 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
8
Nedladdningar
1.709
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | HD7F HP33 UK |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 47000 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 590 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 242 kWh |
| Torksystem: | Självtorkning |
| Sladdlängd: | 1.3 m |
| Förpackningens bredd: | 625 mm |
| Självrengörande: | Ja |
| Antal tvättprogram: | 10 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 86 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ursprungsland: | Kina |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| Antal temperaturinställningar: | 3 |
| AquaStop-funktion: | Nej |
| Extra torr: | Ja |
| Glasskydd: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.86 kWh |
| Årlig vattenförbrukning: | 2660 l |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Temperatur (max): | 70 ° C |
| Antal korgar: | 2 korgar |
| Korgar justerbar placering: | Övre |
| Bruttovikt: | 49000 g |
| Nettovikt: | 47000 g |
| Inbyggd vattenavhärdare: | Ja |
| Förpackningsvolym: | 0.384 cm ^ |
| Självbalanserande gångjärn: | Ja |
| Vattenkapacitet: | Cold, Hot |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Låddjup: | 675 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 49000 g |
| Produktstorlek (BxDxH): | 600 x 590 x 850 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Energiklass: | D |
| Typ av bestickfack: | Korg |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Fast |
| Energieffektivitetsskalning: | A till F |
| Ström: | 13 A |
| Bulleremission, klass: | B |
| Ljudnivå Lc IEC: | 43 dB |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Dörr färg: | Vit |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | 9.5 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 1900 W |
| Inbyggd lampa: | Nej |
| Periodlängd: | 210 min |
| Förpackningsstorlek (B x D x H): | 625 x 675 x 910 mm |
| Längd på anslutningsslang: | 1.55 m |
| Utloppets slanglängd: | 1.5 m |
| Torkklass: | A |
| Snabbtvätt: | Ja |
| Antal kuvert: | 15 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | Auto, Delicate 45°C, Eco 50°C, Hygiene, Intensive 65°C, Mixed, Night, Quick 45°C, Self-Clean 65°C, Soak |
| Halv-belastning: | Ja |
| Kontrollpanelens färg: | Vit |
| Salt-indikator: | Ja |
| Produktens storlek: | Full storlek (60 cm) |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 84221100 |
| Automatprogram: | Ja |
| Automatisk öppning av dörr: | Ja |
| Löstagbar överdel: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Indikatorljus för golv: | Nej |
| Produkthöjd: | Standard (80 - 85 cm) |
| Kontrollpanelstyp: | Engelsk |
Diskmaskin Hotpoint Manualer
13 Augusti 2025
3 Augusti 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
19 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026