Hotpoint HFEL521P Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hotpoint HFEL521P (16 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 11 personer och betygsatt av 8 användare till ett genomsnitt på 5.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
16
Nedladdningar
228
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | HFEL521P |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 60000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 419 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Förpackningens bredd: | 640 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Ljudnivå (tvätt): | 60 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1200 RPM |
| Cykeltid (max): | 165 min |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Baby care, Black, Cotton, Daily care, Easy care, Hand/wool, Mix, Quick |
| Nominell kapacitet: | 5 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Låddjup: | 480 mm |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 6763 l |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 40 l |
| Fördröjd start timer: | Nej |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 81 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 30 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.894 kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 163 kWh |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026