Hotpoint LFD 11M132 EU Bruksanvisning
Hotpoint Diskmaskin LFD 11M132 EU
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint LFD 11M132 EU (84 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint LFD 11M132 EU eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/84

Istruzioni per l’uso
LAVASTOVIGLIE
Sommario
Precauzioni, consigli e Assistenza, 2-3
Sicurezza generale
Smaltimento
Risparmiare e rispettare l’ambiente
Assistenza
Installazione, 4-5
Posizionamento e livellamento
Collegamenti idraulici ed elettrici
Dati tecnici
Avvertenze per il primo lavaggio
Tasto impostazioni
Scegliere la lingua
Sicurezza bambini
Descrizione dell’apparecchio, 6
Vista d’insieme
Pannello comandi
Caricare i cesti, 7-8
Cesto inferiore
Cestino delle posate
Cesto superiore
Vassoio portaposate
Regolazione cesto superiore
Avvio e utilizzo, 9
Avviare la lavastoviglie
Caricare il detersivo
Programmi, 10
Tabella dei programmi
Ecodesign Regulation
Programmi speciali ed Opzioni, 11
Brillantante e sale rigenerante, 12
Caricare il brillantante
Caricare il sale rigenerante
Manutenzione e cura, 13
Escludere acqua e corrente elettrica
Pulire la lavastoviglie
Evitare i cattivi odori
Pulire gli irroratori
Pulizia filtro entrata acqua
Pulire i filtri
Se ci si assenta per lunghi periodi
Anomalie e rimedi, 14
LFD 11M132
Italiano, 1
IT
Deutsch, 43
English,15
ENFR
CS
Česky, 56
DE
Français, 29
SK
Slovensky, 70
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | LFD 11M132 EU |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 237 kWh |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Antal tvättprogram: | 11 |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.83 kWh |
| Årlig vattenförbrukning: | 2520 l |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Temperatur (max): | 70 ° C |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Ljudnivå Lc IEC: | 42 dB |
| Dörr färg: | Vit |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 9 l |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Periodlängd: | 190 min |
| Torkklass: | A |
| Antal kuvert: | 14 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | Auto, Eco, Intensive, Night, Normal, Quick |
| Salt-indikator: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint LFD 11M132 EU ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Hotpoint Manualer
13 Augusti 2025
3 Augusti 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
19 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026