Hotpoint LSTF 9H124 CL EU Bruksanvisning
Hotpoint Diskmaskin LSTF 9H124 CL EU
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint LSTF 9H124 CL EU (80 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint LSTF 9H124 CL EU eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/80

LSTF 9H124
EN
English
Operating instructions
DISHWASHER -Contents
Operating instructions,1
Precautions and advice, 2-3
Product Data, 10
Assistance, 13
Installation, 14-15
Description of the appliance, 16
Refined salt and rinse aid, 17
Loading the racks, 18-19
Detergent and dishwasher use, 20
Wash cycles, 21
Special wash cycles and options, 22
Care and maintenance, 23
Troubleshooting, 24
DE
Deutsch
Gebrauchsanleitung
GESCHIRRSPÜLER –Inhaltsverzeichnis
Gebrauchsanleitung, 1
Vorsichtsmaßnahmen und Hinweise, 3-4
Produktdatenblatt, 10
Kundendienst, 13
Installation, 25-26
Beschreibung Ihres Geschirrspülers
, 27
Regeneriersalz und Klarspüler
, 28
Beladen der Körbe, 29-30
Spülmittel und Verwendung des Geschirrspülers, 31
Programme, 32
Sonderprogramme und Optionen, 33
Reinigung
und Pflege, 34
Störungen und Abhilfe, 35
PL
Polski
Instrukcja obsługi
ZMYWARKA -Spis treści
Instrukcja obsługi,1
Zalecenia i środki ostrożności, 4-5
Karta produktu, 11
Serwis Techniczny, 13
Instalacja, 36-37
Opis urządzenia, 38
Sól regeneracyjna i środek nabłyszczający, 39
Ładowanie koszy, 40-41
Środek myjący i obsługa zmywarki, 42
Programy, 43
Programy specjalne i opcje, 44
Konserwacja i obsługa, 45
Nieprawidłowe działanie i możliwe środki zaradcze, 46
CS
Česky
Návod k použití
MYČKA NÁDOBÍ -Obsah
Návod k použití, 1
Opatření a rady, 5-6-7
Informační list výrobku, 11
Servisní služba, 13
Instalace, 47-48
Popis zařízení, 49
Regenerační sůl a Leštidlo, 50
Plnění košů, 51-52
Mycí prostředek a použití myčky, 53
Programy, 54
Speciální programy a Volitelné funkce, 55
Údržba a péče, 56
Poruchy a způsob jejich odstranění, 57
UA
Українська
Довідник користувача
ПОСУДОМИЙНА МАШИНА -Зміст
Довідник користувача, 1
Запобіжні заходи та поради, 8-9
Допомога, 13
Встановлення, 69-70
Опис приладу, 71
Регенераційна сіль і ополіскувач, 72
Як завантажити короби, 73-74
Миючий засіб і використання посудомийної машини, 75
Програми, 76
Спеціальні програми й опції, 77
Догляд та очищення
, 78
Несправності та засоби їх усунення, 79
SK
Slovensky
Návod na použitie
UMÝVAČKA RIADU -Obsah
Návod na použitie, 1
Opatrenia a rady, 7-8
Servisná služba, 12
Opis výrobku, 13
Inštalácia, 58-59
Popis zariadenia, 60
Regeneračná soľ a Leštidlo, 61
Naplňte koše
, 62-63
Umývací prostriedok a použitie umývačky, 64
Programy, 65
Špeciálne programy a Voliteľné funkcie, 66
Údržba a starostlivosť, 67
Poruchy a spôsob ich odstránenia, 68
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | LSTF 9H124 CL EU |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 29600 g |
| Bredd: | 550 mm |
| Djup: | 445 mm |
| Höjd: | 820 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Antal tvättprogram: | 9 |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.74 kWh |
| Korgar justerbar placering: | Övre |
| Vattenkapacitet: | Cold, Hot |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Helt integrerad |
| Ljudnivå Lc IEC: | 44 dB |
| Dörr färg: | Ej tillämpligt |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 9 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Periodlängd: | - min |
| Torkklass: | A |
| Antal kuvert: | 10 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | Eco, Intensive, Night, Normal |
| Kontrollpanelens färg: | Rostfritt stål |
| Salt-indikator: | Ja |
| Sensor programval: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint LSTF 9H124 CL EU ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Hotpoint Manualer
13 Augusti 2025
3 Augusti 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
19 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026