Hotpoint LFF 8M116 EU Bruksanvisning
Hotpoint Diskmaskin LFF 8M116 EU
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint LFF 8M116 EU (68 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint LFF 8M116 EU eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/68

LFF 8M116
EN
English
Operating instructions
DISHWASHER -Contents
Operating instructions,1
Precautions and advice, 2-3
Assistance, 9
Product Data, 10
Installation, 13-14
Description of the appliance, 15
Refined salt and rinse aid, 16
Loading the racks, 17-18
Detergent and dishwasher use, 19
Wash cycles, 20
Special wash cycles and options, 21
Care and maintenance, 22
Troubleshooting, 23
PT
Português
Instruções de uso
MÁQUINA DE LAVAR LOUÇA -Índice
Instruções de uso, 1
Precauções e conselhos, 7-8
Assistência, 9
Ficha do produto, 12
Instalação, 58-59
Descrição do aparelho, 60
Sal, regenerador e abrilhantador, 61
Carregar os cestos, 62-63
Detergente e uso da máquina de lavar louça, 64
Programas, 65
Programas especiais e opções, 66
Manutenção e cuidados, 67
Anomalias e soluções, 68
NL
Nederlands
Gebruiksaanwijzing
AFWASAUTOMAAT -Inhoud
Gebruiksaanwijzingen, 1
Voorzorgsmaatregelen en advies, 4-5
Service, 9
Productkaart, 11
Installatie, 36-37
Beschrijving van het apparaat, 38
Onthardingszout en glansmiddel, 39
Het laden van de rekken, 40-41
Vaatwasmiddel
en gebruik van de afwasautomaat, 42
Programma’s, 43
Speciale programma's en opties, 44
Onderhoud en verzorging, 45
Storingen en oplossingen, 46
ES
Español
Manual de instrucciones
LAVAVAJILLAS -Índice
Instrucciones de uso, 1
Precauciones y consejos, 5-6-7
Asistencia, 9
Ficha producto, 11
Instalación, 47-48
Descripción del aparato, 49
Sal regeneradora y abrillantador, 50
Cargar los cestos, 51-52
Detergente y uso del lavavajillas, 53
Programas, 54
Programas especiales y opciones, 55
Mantenimiento y cuidados, 56
Anomalías y soluciones, 57
FR
Français
Mode d’emploi
LAVE-VAISSELLE -Sommaire
Mode d’emploi, 1
Précautions et conseils, 3-4
Service, 9
Fiche produit, 10
Installation, 24-25
Description de l’appareil, 26
Sel régénérant et Produit de rinçage, 27
Charger les paniers, 28-29
Produit de lavage et utilisation du lave-vaisselle, 30
Programmes, 31
Programmes spéciaux et Options, 32
Entretien et soin, 33
Anomalies et remèdes, 34
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | LFF 8M116 EU |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 47000 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 293 kWh |
| Sladdlängd: | 1.28 m |
| Förpackningens bredd: | 650 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Antal tvättprogram: | 8 |
| Energiförbrukning per cykel: | 1.03 kWh |
| Årlig vattenförbrukning: | 3080 l |
| Låddjup: | 675 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 49000 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ljudnivå Lc IEC: | 46 dB |
| Dörr färg: | Vit |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | 11 l |
| Ansluten effekt: | 1900 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Periodlängd: | 190 min |
| Torkklass: | A |
| Antal kuvert: | 14 kuvert |
| Kontrollpanelens färg: | Vit |
| Produktens storlek: | Full storlek (60 cm) |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint LFF 8M116 EU ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Hotpoint Manualer
13 Augusti 2025
3 Augusti 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
19 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026