Hotpoint LTF 8B019 C EU Bruksanvisning
Hotpoint Diskmaskin LTF 8B019 C EU
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint LTF 8B019 C EU (72 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 32 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint LTF 8B019 C EU eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/72

Istruzioni per l’uso
LAVASTOVIGLIE
Italiano, 1
IT
LTF 8B019
Sommario
Scheda prodotto, 2
Precauzioni e consigli, 3
Sicurezza generale
Smaltimento
Risparmiare e rispettare l’ambiente
Installazione e Assistenza, 4-5
Posizionamento e livellamento
Collegamenti idraulici ed elettrici
Dati tecnici
Avvertenze per il primo lavaggio
Assistenza
Descrizione dell’apparecchio, 6
Vista d’insieme
Pannello comandi
Caricare i cesti, 7-8
Cesto inferiore
Cestino delle posate
Cesto superiore
Regolazione cesto superiore
Avvio e utilizzo, 9
Avviare la lavastoviglie
Caricare il detersivo
Programmi, 10
Tabella dei programmi
Programmi speciali ed Opzioni, 11
Brillantante e sale rigenerante, 12
Caricare il brillantante
Caricare il sale rigenerante
Manutenzione e cura, 13
Escludere acqua e corrente elettrica
Pulire la lavastoviglie
Evitare i cattivi odori
Pulire gli irroratori
Pulizia filtro entrata acqua
Pulire i filtri
Se ci si assenta per lunghi periodi
Anomalie e rimedi, 14
English, 15Français, 30
FR
EN
Polski, 45
PL
Magyar, 59
HU
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | LTF 8B019 C EU |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 570 mm |
| Höjd: | 820 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Antal tvättprogram: | 8 |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 1.04 kWh |
| Korgar justerbar placering: | Övre |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| AC-inspänning: | 220 - 230 V |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Helt integrerad |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Ljudnivå Lc IEC: | 49 dB |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Dörr färg: | Ej tillämpligt |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 11 l |
| Ansluten effekt: | 1750 W |
| Torkklass: | A |
| Antal kuvert: | 13 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | Eco, Intensive, Normal |
| Halv-belastning: | Ja |
| Kontrollpanelens färg: | Rostfritt stål |
| Salt-indikator: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint LTF 8B019 C EU ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Hotpoint Manualer
13 Augusti 2025
3 Augusti 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
19 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026