Hotpoint LSPA+ 720A X Bruksanvisning
Hotpoint Diskmaskin LSPA+ 720A X
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint LSPA+ 720A X (84 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint LSPA+ 720A X eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/84

Istruzioni per l’uso
LAVASTOVIGLIE
Sommario
Installazione, 2-3
Posizionamento e livellamento
Collegamenti idraulici ed elettrici
Avvertenze per il primo lavaggio
Dati tecnici
Ecodesign Regulation
Descrizione dell’apparecchio, 4
Vista d’insieme
Pannello comandi
Caricare i cestelli, 5
Cestello inferiore
Cestello delle posate
Cestello superiore
Avvio e utilizzo, 6
Avviare la lavastoviglie
Caricare il detersivo
Opzioni di lavaggio
Programmi, 7
Tabella dei programmi
Brillantante e sale rigenerante, 8
Caricare il brillantante
Caricare il sale rigenerante
Manutenzione e cura, 9
Escludere acqua e corrente elettrica
Pulire la lavastoviglie
Evitare i cattivi odori
Pulire gli irroratori
Pulizia filtro entrata acqua
Pulire i filtri
Se ci si assenta per lunghi periodi
Precauzioni e consigli, 10
Sicurezza generale
Smaltimento
Risparmiare e rispettare l’ambiente
Anomalie e rimedi, 11
Assistenza, 12
Prima di contattare l’Assistenza
Assistenza Attiva 7 giorni su 7
Italiano, 1
English,13
EN
IT
LSPA+ 720
Français, 25
FR
Nederland, 49Deutsch, 37
Español, 61
ES
DE
NL
PT
Português, 73
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | LSPA+ 720A X |
| Bredd: | - mm |
| Höjd: | - mm |
| Årlig energiförbrukning: | 237 kWh |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Antal tvättprogram: | 7 |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.81 kWh |
| Årlig vattenförbrukning: | 2520 l |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Temperatur (max): | 70 ° C |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Halvintegrerad |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ström: | 10 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 45 dB |
| Dörr färg: | Ej tillämpligt |
| Vattenförbrukning per omgång: | 10 l |
| Periodlängd: | 170 min |
| Torkklass: | A |
| Antal kuvert: | 10 kuvert |
| Halv-belastning: | Ja |
| Kontrollpanelens färg: | Rostfritt stål |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint LSPA+ 720A X ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Hotpoint Manualer
13 Augusti 2025
3 Augusti 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
19 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026