Hotpoint LFF 8M121 C EU Bruksanvisning
Hotpoint Diskmaskin LFF 8M121 C EU
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint LFF 8M121 C EU (76 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 28 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint LFF 8M121 C EU eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/76

Istruzioni per l’uso
LAVASTOVIGLIE
Sommario
Scheda prodotto, 2
Precauzioni, consigli e Assistenza, 3-4
Sicurezza generale
Smaltimento
Risparmiare e rispettare l’ambiente
Assistenza
Installazione, 5-6
Posizionamento e livellamento
Collegamenti idraulici ed elettrici
Dati tecnici
Avvertenze per il primo lavaggio
Descrizione dell’apparecchio, 7
Vista d’insieme
Pannello comandi
Caricare i cesti, 8-9
Cesto inferiore
Cestino delle posate
Cesto superiore
Regolazione cesto superiore
Avvio e utilizzo, 10
Avviare la lavastoviglie
Caricare il detersivo
Programmi, 11
Tabella dei programmi
Programmi speciali ed Opzioni, 12
Brillantante e sale rigenerante, 13
Caricare il brillantante
Caricare il sale rigenerante
Manutenzione e cura, 14
Escludere acqua e corrente elettrica
Pulire la lavastoviglie
Evitare i cattivi odori
Pulire gli irroratori
Pulizia filtro entrata acqua
Pulire i filtri
Se ci si assenta per lunghi periodi
Anomalie e rimedi, 15
LFF 8M121
Italiano, 1
IT
Nederland, 31English, 16
EN
NL
EL
Español, 46
ES
Ελληνικά, 60
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | LFF 8M121 C EU |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 285 kWh |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Integrerad timer: | Ja |
| Antal tvättprogram: | 8 |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.93 kWh |
| Årlig vattenförbrukning: | 2520 l |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Temperatur (max): | 70 ° C |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Ljudnivå Lc IEC: | 41 dB |
| Dörr färg: | Vit |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 9 l |
| Periodlängd: | 19 min |
| Torkklass: | A |
| Antal kuvert: | 14 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | Auto, Glass/delicate, Eco, Normal |
| Kontrollpanelens färg: | Vit |
| Salt-indikator: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint LFF 8M121 C EU ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Hotpoint Manualer
13 Augusti 2025
3 Augusti 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
19 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026