Hotpoint LST 216 A/HA Bruksanvisning
Hotpoint Diskmaskin LST 216 A/HA
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint LST 216 A/HA (84 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 25 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint LST 216 A/HA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/84

Istruzioni per luso
LAVASTOVIGLIE
Sommario
Installazione, 2-3
Posizionamento e livellamento
Collegamenti idraulici ed elettrici
Avvertenze per il primo lavaggio
Dati tecnici
Descrizione dellapparecchio, 4
Vista dinsieme
Pannello comandi
Caricare i cestelli, 5
Cestello inferiore
Cestello delle posate
Cestello superiore
Avvio e utilizzo, 6
Avviare la lavastoviglie
Caricare il detersivo
Opzioni di lavaggio
Programmi, 7
Tabella dei programmi
Brillantante e sale rigenerante, 8
Caricare il brillantante
Caricare il sale rigenerante
Manutenzione e cura, 9
Escludere acqua e corrente elettrica
Pulire la lavastoviglie
Evitare i cattivi odori
Pulire gli irroratori
Pulizia filtro entrata acqua
Pulire i filtri
Se ci si assenta per lunghi periodi
Precauzioni e consigli, 10
Sicurezza generale
Smaltimento
Risparmiare e rispettare lambiente
Anomalie e rimedi, 11
Assistenza, 12
Italiano, 1Français, 25English,13
EN
IT
FR
Português, 73
Español, 61
LST 216
ES
DE
PT
NL
Nederland,49Deutsch, 37
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | LST 216 A/HA |
| Bredd: | 450 mm |
| Djup: | 570 mm |
| Höjd: | 820 mm |
| Torksystem: | Självtorkning |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| Antal tvättprogram: | 6 |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.92 kWh |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Korgar justerbar placering: | Övre |
| Skärmtyp: | LED |
| AC-inspänning: | 220 - 230 V |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Helt integrerad |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Ljudnivå Lc IEC: | 49 dB |
| Dörr färg: | Ej tillämpligt |
| Vattenförbrukning per omgång: | 10 l |
| Ansluten effekt: | 1670 W |
| Torkklass: | A |
| Antal kuvert: | 10 kuvert |
| Kontrollpanelens färg: | Rostfritt stål |
| Salt-indikator: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint LST 216 A/HA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Hotpoint Manualer
13 Augusti 2025
3 Augusti 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
19 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026