Hotpoint LTB 4B019 EU Bruksanvisning
Hotpoint Diskmaskin LTB 4B019 EU
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint LTB 4B019 EU (80 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 29 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint LTB 4B019 EU eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/80

Istruzioni per l’uso
LAVASTOVIGLIE
Italiano, 1
IT
LTB 4B019
Sommario
Scheda prodotto, 2
Precauzioni e consigli, 3
Sicurezza generale
Smaltimento
Risparmiare e rispettare l’ambiente
Installazione e Assistenza, 4-5
Posizionamento e livellamento
Collegamenti idraulici ed elettrici
Dati tecnici
Avvertenze per il primo lavaggio
Assistenza
Descrizione dell’apparecchio, 6
Vista d’insieme
Pannello comandi
Caricare i cesti, 7-8
Cesto inferiore
Cestino delle posate
Cesto superiore
Regolazione cesto superiore
Avvio e utilizzo, 9
Avviare la lavastoviglie
Caricare il detersivo
Programmi, 10
Tabella dei programmi
Ecodesign Regualtion
Brillantante e sale rigenerante, 12
Caricare il brillantante
Caricare il sale rigenerante
Manutenzione e cura, 13
Escludere acqua e corrente elettrica
Pulire la lavastoviglie
Evitare i cattivi odori
Pulire gli irroratori
Pulizia filtro entrata acqua
Pulire i filtri
Se ci si assenta per lunghi periodi
Anomalie e rimedi, 14
English, 14
Português, 41
PT
EN
Nederlands, 28
NL
EL
Ελληνικά, 54
PL
Polski, 67
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | LTB 4B019 EU |
| Vikt: | 35500 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 555 mm |
| Höjd: | 820 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 295 kWh |
| Sladdlängd: | 1.28 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Antal tvättprogram: | 4 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| LED-bakgrundsbelysning: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 1.04 kWh |
| Årlig vattenförbrukning: | 3080 l |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Temperatur (max): | 70 ° C |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Vikt inkl. förpackning: | 37500 g |
| Djup med öppen dörr: | 1165 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Typ av bestickfack: | Korg |
| Apparatens placering: | Helt integrerad |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Ström: | 10 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 49 dB |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 570 mm |
| Installationsfack, höjd: | 820 mm |
| Dörr färg: | Ej tillämpligt |
| Vattenförbrukning per omgång: | 11 l |
| Ansluten effekt: | 1900 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Periodlängd: | 190 min |
| Torkklass: | A |
| Antal kuvert: | 13 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | Eco, Intensive, Normal, Soak |
| Kontrollpanelens färg: | Rostfritt stål |
| Produkter per A-låda: | Ja |
| Produktens storlek: | Full storlek (60 cm) |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint LTB 4B019 EU ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Hotpoint Manualer
13 Augusti 2025
3 Augusti 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
19 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026