Hotpoint LTB 4B019 UK Bruksanvisning
Hotpoint Diskmaskin LTB 4B019 UK
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint LTB 4B019 UK (16 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint LTB 4B019 UK eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/16

LTB 4B019
GB
English
Operating instructions
DISHWASHER -Contents
Operating instructions, 1
Precautions and advice, 2-3
Product Data, 3
Installation, 4-5-6
Description of the appliance, 7
Refined salt and rinse aid, 8
Loading the racks, 9-10
Detergent and dishwasher use, 11
Wash cycles, 12
Care and maintenance, 13
Troubleshooting, 14
After-Sales Service, 15
Guarantee, 16
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | LTB 4B019 UK |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 32100 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 555 mm |
| Höjd: | 820 mm |
| Torksystem: | Statiskt |
| Sladdlängd: | 1.28 m |
| Självrengörande: | Ja |
| Antal tvättprogram: | 4 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 104 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Sköljmedelsindikator: | Nej |
| Energiförbrukning per cykel: | 1.04 kWh |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Temperatur (max): | 65 ° C |
| Korgar justerbar placering: | Övre |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Vikt inkl. förpackning: | 33900 g |
| Djup med öppen dörr: | 1165 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | F |
| Typ av bestickfack: | Korg |
| Apparatens placering: | Helt integrerad |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 13 A |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 49 dB |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Dörr färg: | Grå |
| Vattenförbrukning per omgång: | 12 l |
| Barnsäkert: | Nej |
| Ansluten effekt: | 1900 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Periodlängd: | 200 min |
| Antal kuvert: | 13 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | Auto, Eco 50°C, Intensive, Normal, Soak |
| Kontrollpanelens färg: | Vit |
| Salt-indikator: | Nej |
| Installationsfack, höjd (min): | 820 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 820 mm |
| Produktens storlek: | Full storlek (60 cm) |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Effektförbrukning (viloläge): | 6 W |
| Vilolägets varaktighet: | 12 min |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint LTB 4B019 UK ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Hotpoint Manualer
13 Augusti 2025
3 Augusti 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
19 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026