Hotpoint LTF 11S112 L EU Bruksanvisning
Hotpoint Diskmaskin LTF 11S112 L EU
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint LTF 11S112 L EU (84 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint LTF 11S112 L EU eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/84

LTF 11S112
IT
Italiano
Istruzioni per l’uso
LAVASTOVIGLIE -Sommario
Istruzioni per l’uso, 1
Precauzioni e Consigli, 2-3
Scheda prodotto, 10
Assistenza, 12
Installazione, 13-14
Descrizione dell’apparecchio, 15
Sale Rigenerante e Brillantante, 16
Caricare i cesti, 17-18
Detersivo e uso della lavastoviglie, 19
Programmi, 20
Programmi Speciali ed Opzioni, 21
Manutenzione e cura, 22
Anomalie e rimedi, 23
EN
English
Operating instructions
DISHWASHER -Contents
Operating instructions,1
Precautions and advice, 3-4
Product Data, 10
Assistance, 12
Installation, 24-25
Description of the appliance, 26
Rened salt and rinse aid, 27
Loading the racks, 28-29
Detergent and dishwasher use, 30
Wash cycles, 31
Special wash cycles and options, 32
Care and maintenance, 33
Troubleshooting, 34
FR
Français
Mode d’emploi
LAVE-VAISSELLE -Sommaire
Mode d’emploi, 1
Précautions et conseils, 4-5
Fiche produit, 11
Assistance, 12
Installation, 35-36
Description de l’appareil, 37
Sel régénérant et Produit de rinçage, 38
Charger les paniers, 39-40
Produit de lavage et utilisation du lave-vaisselle, 41
Programmes, 42
Programmes spéciaux et Options, 43
Entretien et soin, 44
Anomalies et remèdes, 45
PL
Polski
Instrukcja obsługi
ZMYWARKA -Spis treści
Instrukcja obsługi,1
Zalecenia i środki ostrożności, 5-6
Karta produktu, 11
Serwis Techniczny, 12
Instalacja, 47-48
Opis urządzenia, 49
Sól regeneracyjna i środek nabłyszczający, 50
Ładowanie koszy, 51-52
Środek myjący i obsługa zmywarki, 53
Programy, 54
Programy specjalne i opcje, 55
Konserwacja i obsługa, 56
Nieprawidłowe działanie i możliwe środki zaradcze, 57
RU
Итальянский
Руководство по эксплуатации
ПОСУДОМОЕЧНАЯ МАШИНА -Оглавление
Руководство по эксплуатации, 1
Меры предосторожности и рекомендации, 6-7-8
Установка, 59-60
Техническая спецификация изделия, 61
Описание изделия, 62
Регенерирующая соль и Ополаскиватель, 63
Загрузка корзин, 64-65
Моющее средство и использование посудомоечной машины, 66
Программы, 67
Специальные программы и Дополнительные функции, 68
Техническое обслуживание и уход, 69
Неисправности и методы их устранения, 70
Сервисное обслуживание, 71
KZ
Қазақша
Пайдалану нұсқаулығы
ЫДЫС ЖУУ МАШИНАСЫ -Мазмұны
Пайдалану нұсқаулығы, 1
Сақтық шаралары мен кеңес, 8-9
Көмек, 12
Орнату, 72-73
Өнім парақшасы, 74
Құрылғы сипаттамасы, 75
Тазаланған тұз және шаюға көмекші зат, 76
Тартпаларға жүктеу, 77-78
Жуғыш зат пен ыдыс жуу машинасын қолдану, 79
Жуу циклдары, 80
Арнайы жуу циклдары мен опциялары, 81
Күтім және техникалық қызмет көрсету, 82
Ақаулықтарды жою, 83
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | LTF 11S112 L EU |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 570 mm |
| Höjd: | 820 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 302 kWh |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Antal tvättprogram: | 11 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 1.07 kWh |
| Årlig vattenförbrukning: | 3800 l |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Temperatur (max): | 70 ° C |
| Korgar justerbar placering: | Lower, Upper |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Helt integrerad |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ljudnivå Lc IEC: | 42 dB |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 570 mm |
| Dörr färg: | Ej tillämpligt |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 12 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | 11 l |
| Torkklass: | A |
| Antal kuvert: | 15 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | Auto, Glass/delicate, Night, Normal |
| Kontrollpanelens färg: | Rostfritt stål |
| Salt-indikator: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 820 mm |
| Justering av fötter: | 80 mm |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint LTF 11S112 L EU ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Hotpoint Manualer
13 Augusti 2025
3 Augusti 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
19 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026