Hotpoint NMTM 1921 F (TK) Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint NMTM 1921 F (TK) (20 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint NMTM 1921 F (TK) eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

TR
1
ÝçindekilerÝçindekiler
ÝçindekilerÝçindekiler
Ýçindekiler
Montaj, 2Montaj, 2
Montaj, 2Montaj, 2
Montaj, 2
Cihazýn yerleþtirilmesi ve baðlanmasý
Cihazýn tanýtýmý, 3Cihazýn tanýtýmý, 3
Cihazýn tanýtýmý, 3Cihazýn tanýtýmý, 3
Cihazýn tanýtýmý, 3
Genel görünüm
Çalýþtýrma ve kullanma, 4-5Çalýþtýrma ve kullanma, 4-5
Çalýþtýrma ve kullanma, 4-5Çalýþtýrma ve kullanma, 4-5
Çalýþtýrma ve kullanma, 4-5
Cihazýn çalýþtýrýlmasý
Buzdolabýnýn en iyi þekilde kullanýlmasý
Dondurucunun en iyi þekilde kullanýlmasý
Bakým ve özen, 6Bakým ve özen, 6
Bakým ve özen, 6Bakým ve özen, 6
Bakým ve özen, 6
Elektrik þebekesinin devre dýþý býrakýlmasý
Cihazýn temizlenmesi
Ýstenmeyen kokularýn ve küfün önlenmesi
Soðutucu bölmesinde ampul deðiþtirilmesi
Önlemler ve önerilerÖnlemler ve öneriler
Önlemler ve önerilerÖnlemler ve öneriler
Önlemler ve öneriler
, 7, 7
, 7, 7
, 7
Genel güvenlik uyarýlarý
Atýklarýn tasfiye edilmesi
Tasarrufa yöneliniz ve çevreye saygýlý olunuz
Arýzalar ve onarýmlarArýzalar ve onarýmlar
Arýzalar ve onarýmlarArýzalar ve onarýmlar
Arýzalar ve onarýmlar
, 8, 8
, 8, 8
, 8
TT
TT
T
eknik Servis, 9eknik Servis, 9
eknik Servis, 9eknik Servis, 9
eknik Servis, 9
Kullaným talimatlarýKullaným talimatlarý
Kullaným talimatlarýKullaným talimatlarý
Kullaným talimatlarý
Ýki kapýlý buzdolabýÝki kapýlý buzdolabý
Ýki kapýlý buzdolabýÝki kapýlý buzdolabý
Ýki kapýlý buzdolabý
English,11
GBTR
NMTM 19xx x (TK)
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | NMTM 1921 F (TK) |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 700 mm |
| Djup: | 685 mm |
| Höjd: | 1905 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 338 kWh |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Fryskapacitet: | 3 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Produktens färg: | Vit |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 9 h |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Total kapacitet netto: | 388 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 45 dB |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 7 |
| Äggfack: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 62 l |
| Kylkapacitet netto: | 326 l |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Antal dörrfack, frys: | 2 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint NMTM 1921 F (TK) ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Hotpoint Manualer
25 Mars 2026
25 Mars 2026
23 Mars 2026
12 Mars 2026
5 Mars 2026
8 Februari 2026
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
18 September 2025
12 September 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026