Hotpoint NMTM 1921 VWB/HA Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint NMTM 1921 VWB/HA (50 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 31 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint NMTM 1921 VWB/HA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/50

I
FRIGORIFERO 2 PORTE
Istruzioni per luso
Sommario
Installazione, 2
Posizionamento e collegamento
Descrizione dellapparecchio, 3
Vista dinsieme
Avvio e utilizzo, 4-5
Avviare lapparecchio
Regolazione della temperatura
Utilizzare al meglio il frigorifero
Utilizzare al meglio il congelatore
Manutenzione e cura, 6
Escludere la corrente elettrica
Pulire lapparecchio
Evitare muffe e cattivi odori
Sbrinare lapparecchio
Sostituire la lampadina
PURE WIND PLUS Manutenzione dei filtri
Precauzioni e consigli, 7
Sicurezza generale
Smaltimento
Risparmiare e rispettare lambiente
Anomalie e rimedi, 8
Assistenza, 9
Assistenza attiva 7 giorni su 7
NMTM 1921 VWB/HA
Français, 21
Italiano, 1
Portuges,
41
English,11
GBF
I
P
ES
Espanol, 31
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | NMTM 1921 VWB/HA |
| Bredd: | 700 mm |
| Djup: | 710 mm |
| Höjd: | 1810 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 335 kWh |
| Energiförbrukning: | 0.92 kWh/24h |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Fryskapacitet: | 5 kg/24h |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| Inbyggd frys: | Ja |
| Kylmedium: | R600 |
| Luftfilter: | Ja |
| Produktens färg: | Vit |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 22 h |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Isbricka: | Ja |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Total kapacitet netto: | 435 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 43 dB |
| Klimatkategori: | N-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Fryskapacitet netto.: | 86 l |
| Fryskapacitet brutto: | 94 l |
| Frysfritt system: | Nej |
| Total kapacitet, brutto: | 450 l |
| Kylkapacitet brutto: | 356 l |
| Kylkapacitet netto: | 349 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint NMTM 1921 VWB/HA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Hotpoint Manualer
25 Mars 2026
25 Mars 2026
23 Mars 2026
12 Mars 2026
5 Mars 2026
8 Februari 2026
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
18 September 2025
12 September 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026