Hotpoint RG 864 S UK Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin RG 864 S UK
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint RG 864 S UK (16 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint RG 864 S UK eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/16

1
GB
WASHER-DRYER
Instructions for use
! This symbol reminds you to read this instruc-
tion manual.
Contents
Installation, 2-3-4-5
Unpacking and levelling
Connecting the electricity and water supplies
The first wash cycle
Technical data
Care and maintenance, 6
Cutting off the water and electricity supplies
Cleaning the washer-dryer
Cleaning the detergent dispenser drawer
Caring for the door and drum of your appliance
Cleaning the pump
Checking the water inlet hose
Precautions and tips, 7
General safety
Disposal
Opening the porthole door manually
Description of the washer-dryer, 8-9
Control panel
Display
How to run a wash cycle or a drying cycle, 10
Wash cycles, 11
Table of programmes and wash cycles
Detergents and laundry, 12
Detergent dispenser drawer
Preparing the laundry
Special wash cycles
Load balancing system
Troubleshooting, 13-14
Product Guarantee and Repair Information, 15
RG 864
English,1
GB
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | RG 864 S UK |
| Typ av operation: | Draaiknop |
| Färg på produkten: | Wit |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 905 mm |
| Uppvärmningsfunktion: | Ja |
| Grill: | Ja |
| Energie-efficiëntieklasse: | A-15% |
| Förpackningens vikt: | 56000 g |
| Förpackningens bredd: | 690 mm |
| Djuppackning: | 680 mm |
| Förpackningshöjd: | 880 mm |
| Belysning inuti: | Ja |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Höjd (min): | 850 mm |
| Typ av material (överst): | Roestvrijstaal |
| Antal brännare/kokzoner: | 4 zone(s) |
| Typ av häll: | Gaskookplaat |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Total inomhuskapacitet (ugnar): | 66 l |
| Ugnens strömkälla: | Electrisch |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 9 |
| Antal gasbrännare: | 4 zone(s) |
| Kontrollposition: | Voorkant |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Antal glasdörrpaneler: | 3 |
| Ugnsstorlek: | Middelmaat |
| Total ugnseffekt: | - W |
| Ugn med nettokapacitet: | 66 l |
| Över- och undervärme: | Ja |
| Kylskåpsdörr: | Ja |
| Dörrkylningsfläkt: | Ja |
| Avtagbart dörrglas: | Ja |
| Skriv timer: | Digitaal |
| Pannstödsmaterial: | Gietijzer |
| Säkerhetsventil: | Ja |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ugn med bruttokapacitet: | 66 l |
| Ugnskraft: | - W |
| Wokbrännare: | Ja |
| Wokbrännares läge: | Links |
| Typ produkt: | Vrijstaand fornuis |
| Invändiga ugnsmått (bxdxh): | 450 x 360 x 400 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint RG 864 S UK ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026