Hotpoint RSF 723 S IT Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin RSF 723 S IT
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint RSF 723 S IT (24 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint RSF 723 S IT eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

1
IT
Sommario
Installazione, 2-3
Disimballo e livellamento
Collegamenti idraulici ed elettrici
Primo ciclo di lavaggio
Dati tecnici
Manutenzione e cura, 4
Escludere acqua e corrente elettrica
Pulire la lavabiancheria
Pulire il cassetto dei detersivi
Curare oblò e cestello
Pulire la pompa
Controllare il tubo di alimentazione dell’acqua
Precauzioni e consigli, 5
Sicurezza generale
Smaltimento
Apertura manuale della porta oblò
Descrizione della lavabiancheria, 6-7
Pannello di controllo
Display
Come effettuare un ciclo di lavaggio, 8
Programmi e opzioni, 9
Tabella dei programmi
Opzioni di lavaggio
Detersivi e biancheria, 10
Cassetto dei detersivi
Preparare la biancheria
Programmi particolari
Sistema bilanciamento del carico
Anomalie e rimedi, 11
Assistenza, 12
Assistenza Attiva 7 giorni su 7
LAVABIANCHERIA
RSF 723
Istruzioni per l’uso
Italiano,1
IT
GB
English,13
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | RSF 723 S IT |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 65000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 540 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Förpackningens bredd: | 640 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 51 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1200 RPM |
| Cykeltid (max): | 160 min |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Baby care, Black, Cotton, Hand/wool, Mix, Night, Quick |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Låddjup: | 600 mm |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10840 l |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 52 l |
| Dörr färg: | Svart |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 77 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.94 kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Nej |
| Restfukt: | 53 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 174 kWh |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint RSF 723 S IT ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026