Hotpoint RZS150P Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint RZS150P (12 sidor) i kategorin Frys. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint RZS150P eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/12

GBGB
GBGB
GB
FREEZER
RZS150G
RZS150P
Operating Instructions
English,1
GB
Contents
Installation, 2-3
Positioning and connection
Reversible doors
Description of the appliance, 4
Overall view
Start-up and use, 5
Starting the appliance
Using the freezer to its full potential
Maintenance and care, 6
Switching the appliance off
Cleaning the appliance
Avoiding mould and unpleasant odours
Defrosting the appliance
Precautions and tips, 7
General safety
Disposal
Respecting and conserving the environment
Troubleshooting, 8
Guarantee, 10
After Sales Service, 11
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Frys |
| Modell: | RZS150P |
| Produkttyp: | Frysskåp |
| Färg på produkten: | Pink, Transparent |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 650 mm |
| Höjd: | 1500 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 263 kWh |
| Fryskapacitet: | 20 kg/24h |
| Diameter: | - mm |
| Ursprungsland: | Duitsland |
| Form: | Rond |
| Material: | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Glass |
| Kan diskas i diskmaskin: | Ja |
| Lock: | Ja |
| Volym: | 1 l |
| Typ produkt: | Karaf |
| Samling: | Flow |
| Produktens färg: | Vit |
| Inbyggt ispaket: | Ja |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 14 h |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Fryskapacitet brutto: | 194 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint RZS150P ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Frys Hotpoint Manualer
23 Mars 2026
3 Mars 2026
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
4 Juli 2025
2 Juli 2025
26 Juni 2025
26 Juni 2025
Frys Manualer
Nyaste Frys Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026