Hotpoint VBXR1090BCC Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin VBXR1090BCC
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint VBXR1090BCC (16 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint VBXR1090BCC eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/16

www.Hotpoint.com
VVSR1070
VBXR1090
VBSR3100
VWSR4150
VLXR1020
VVSR1030
Owner’s Manual
Washers
175D1807P556 39-9028803-06 JR
Safety Instructions . . . . . . . . . .2
Operating Instructions
Control Panels . . . . . . . . . . . . . . . . . . .3–5
Control Settings . . . . . . . . . . . . . . . . .4, 6
Features . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .7
Loading and Using
the Washer . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .8, 9
Troubleshooting Tips. . . .10–12
Consumer Support
Consumer Support . . . . . . .Back Cover
Product Registration . . . . . . . . . .13, 14
Warranty . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .15
Write the model and serial numbers here:
Model #________________________
Serial #__________________________
You can find them behind the control panel
on the back of your washer.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | VBXR1090BCC |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | 3000 g |
| Bredd: | 210 mm |
| Djup: | 280 mm |
| Höjd: | 186 mm |
| Strömförsörjning: | 100-240V, 50-60Hz |
| Beeldscherm: | LCD |
| USB uttag: | Ja |
| Anslutningsteknik: | Bedraad |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Antal USB 2.0-portar: | 1 |
| Certifiering: | CE (EMC), FCC Class A, CB, CCC, cUL |
| Internminne: | 16 MB |
| RS-232 port: | 1 |
| Förvaringstemperatur: | -20 - 50 °C |
| Kompatibla operativsystem: | Windows 2000, XP, Vista, 7, Windows Server 2003, 2008 |
| Förvaringsfuktighet: | 10 - 90 procent |
| Flashminne: | 8 MB |
| Maximal-upplösning: | 203 x 203 DPI |
| Mediadikte: | 0.06 - 0.2 mm |
| Maximal rulldiameter: | 127 mm |
| Utskriftsteknik: | Direct thermisch/Thermische overdracht |
| Inbyggda streckkoder: | 1D, 2D, CODABAR (NW-7), Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 93, EAN128, EAN13, EAN8, MaxiCode, PDF417, POSTNET, QR Code, UPC-A, UPC-E |
| Maximal utskriftsbredd: | 108 mm |
| Utskriftshastighet (metrisk): | 177 mm/sec |
| Maximal utskriftshöjd: | 1727 mm |
| Wifi: | Nee |
| Drifttemperatur (TT): | 5 - 40 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 30 - 85 procent |
| Kärndiameter: | 25.4 mm |
| Bandets bredd: | 110 mm |
| Band-fjäder: | 300 m |
| Windows-kodsidor stöds: | 1250, 1251, 1252, 1253, 1254, 1255, 1257 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint VBXR1090BCC ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026