Hotpoint WDPG 8640K Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin WDPG 8640K
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint WDPG 8640K (16 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 7 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint WDPG 8640K eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/16

1
GB
English,1
GB
WASHER-DRYER
! This symbol reminds you to read this instruction manual.
Contents
Installation, 2-3-4-5
Unpacking and levelling
Connecting the electricity and water supplies
The first wash cycle
Technical data
Care and maintenance, 6
Cutting off the water and electricity supplies
Cleaning the washer-dryer
Cleaning the detergent dispenser drawer
Caring for the door and drum of your appliance
Cleaning the pump
Checking the water inlet hose
Precautions and advice, 7
General safety
Disposal
Opening the porthole door manually
Description of the washer-dryer, 8-9
Control panel
Display
How to run a wash cycle or a drying cycle, 10
Wash cycles and options, 11
Table of wash cycles
Wash options
Detergents and laundry, 12
Detergent dispenser drawer
Preparing the laundry
Special wash cycles
Troubleshooting, 13-14
Assistance, 15-16
WDPG 8640
Instructions for use
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WDPG 8640K |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 605 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Cotton, Hand/wool, Synthetics, White, Delicate/silk |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 8 kg |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 62 l |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | A |
| Energiförbrukning vid tvätt: | - kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | - l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | - kWh |
| Tork-kapacitet: | 6 kg |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint WDPG 8640K ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026