Hotpoint XH8 T3U X Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint XH8 T3U X (56 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 32 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint XH8 T3U X eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/56

English
Operating Instructions
REFRIGERATOR/FREEZER COMBINATION
Contents
Description of the appliance,10
Description of the appliance,14
Installation,18
Start-up and use,19
Maintenance and care,20
Precautions and tips,21
Troubleshooting,22
XH8 XXX X
Čeština
Návodkpoužití
KOMBINACELEDNIČKA/MRAZNIČKA
Obsah
Popis spotřebiče,10
Popis spotřebiče,14
Instalace,23
Uvedení do provozu a používání,24
Údržba a čištění,25
Bezpečnostní opatření a tipy k používání,26
Odstraňování závad,27
Magyar
Használatiútmutató
KOMBINÁLTHŰTŐ/FAGYASZTÓ
Tartalom
A készülék bemutatása,11
A készülék bemutatása,15
Üzembe helyezés,28
Első használat és napi használat,29
Ápolás és karbantartás,31
Figyelmeztetések és tanácsok,31
Hibaelhárítás,32
Italiano
Istruzioniperl’uso
FRIGORIFERO/CONGELATORECOMBINATO
Sommario
Descrizione dell’apparecchio,11
Descrizione dell’apparecchio,15
Installazione,33
Avvio e utilizzo,34
Manutenzione e pulizia,35
Precauzioni e consigli,36
Anomalie e rimedi,37
Polski
Instrukcjaobsługi
LODÓWKO-ZAMRAŻARKA
Spistreści
Opis urządzenia,12
Opis urządzenia,16
Instalacja,38
Uruchomienie i użytkowanie,39
Konserwacja,40
Zalecenia i środki ostrożności,41
Rozwiązywanie problemów,42
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | XH8 T3U X |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 84000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 677 mm |
| Höjd: | 1890 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 181 kWh |
| Sladdlängd: | 1.6 m |
| Fryskapacitet: | 10 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ventilation: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Typ av strömkontakt: | Type F (CEE 7/4) |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 17 h |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | D |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 338 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 37 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 4 |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Ansluten effekt: | 125 W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 104 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Kylkapacitet netto: | 234 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Frostfri (frys): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint XH8 T3U X ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Hotpoint Manualer
25 Mars 2026
25 Mars 2026
23 Mars 2026
12 Mars 2026
5 Mars 2026
8 Februari 2026
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
18 September 2025
12 September 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026