I-PRO WV-S2236LA Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-S2236LA
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-S2236LA (211 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 37 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-S2236LA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/211

Operating Instructions
Network Camera
Model No. WV-S2500 Series
WV-S2200 Series
WV-S2100 Series
WV-S1500 Series
WV-S1100 Series
WV-S2136LWV-S2536LN
WV-S1536LN
WV-S1136
•This manual covers the models: WV-S2500 Series (WV-S2536LTN,
WV-S2536LN, WV-S2536L, WV-S2536LT), WV-S2200 Series (WV-S2236L),
WV-S2100 Series (WV-S2136L, WV-S2136), WV-S1500 Series
(WV-S1536LTN, WV-S1536LN, WV-S1536L, WV-S1536LNS, WV-S1536LT),
and WV-S1100 Series (WV-S1136).
•The model number is abbreviated in some descriptions in this manual.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-S2236LA |
| Vikt: | 570 g |
| Höjd: | 102.5 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, G.711, G.726 |
| Maximal upplösning: | 2048 x 1536 pixlar |
| Diameter: | 129.5 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 3.1 x |
| vitbalans: | ATW, AWC |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 180,1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080),2048 x 1536 (QXGA) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Antal användare: | 14 användare (er) |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 10 m |
| Observationsavstånd (tele): | 47.3 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 5 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 23.6 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 2.5 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 11.8 m |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Typ av minneskort: | MicroSDHC, MicroSDXC, SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 70 m |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 8.7 W |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 8.6 W |
| Temperatur vid drift: | -10 - 50 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 10 - 90 % |
| Hållbarhetscertifiering: | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| Material, hölje: | Polykarbonat |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Brännviddsintervall: | 2.9 - 9 mm |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Bluetooth: | Nej |
| Automatisk fokus: | Ja |
| Strömförbrukning: | 720 mA |
| IK klass: | IK10 |
| Detekteringsavstånd (bred): | 24.9 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 118.2 m |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-S2236LA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026