I-PRO WV-S32402-F2L Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-S32402-F2L
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-S32402-F2L (15 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-S32402-F2L eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/15

C
o
v
e
r
Usermanual
Networkcameras
Ver1.009.000
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-S32402-F2L |
| Vikt: | 455 g |
| Bredd: | 109 mm |
| Djup: | 119 mm |
| Höjd: | 53 mm |
| Mobila operativsystem som stöds: | Android, iOS, iPadOS |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, G.711, G.726 |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265 |
| Maximal upplösning: | 2688 x 1520 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Certifiering: | UL (UL62368-1), c-UL (CSA C22.2 No.62368-1), CE, IEC62368-1\nFCC (Part15 ClassA), ICES-003 ClassA, EN55032 ClassA, EN55035 |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 1 x |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| vitbalans: | ATW, AWC |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Antal sensorer: | 1 |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Dynamiskt omfång: | 132 dB |
| Observationsavstånd: | 11.6 m |
| Igenkänningsavstånd: | 5.8 m |
| Identifieringsavstånd: | 2.9 m |
| Lutningsvinkel: | 0 - 90 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 10 - 90 % |
| Språkstöd: | DEU, ENG, ESP, FRE, ITA, JPN, POR, RUS |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | FIPS 140-2 |
| Material, hölje: | Aluminium, Polycarbonate (PC) |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Brännviddsintervall: | 2.4 mm |
| Största bländarnummer: | 2.1 |
| Totalt megapixel: | 4 MP |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Face detection, People counting, Vehicle detection |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| DC-utgång volt: | 48 |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 121 ° |
| Panoreringsvinkel: | -45 - 45 ° |
| IK klass: | IK10 |
| Fog bevis: | Ja |
| Detekteringsavstånd: | 29 m |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-S32402-F2L ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026