I-PRO WV-U11300-V2 Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-U11300-V2
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-U11300-V2 (2 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 28 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-U11300-V2 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/2

Operating Instructions
Network Camera
Model No. WV-U2500 Series
WV-U1500 Series
WV-U2100 Series
WV-U1100 Series
WV-U1142A
WV-U2142LA
WV-U1542LAWV-U2542LA
The model number is abbreviated in some descriptions in this manual.
This manual covers the models: WV-U2500 Series (WV-U2542LA, WV-U2540LA,
WV-U2532LA, WV-U2530LA),WV-U1500 Series (WV-U1542LA, WV-U1532LA),
WV-U2100 Series (WV-U2142LA, WV-U2140LA, WV-U2132LA, WV-U2130LA,
WV-U21300-V2L),WV-U1100 Series (WV-U1142A, WV-U1132A, WV-U1130A,
WV-U11300-V2).
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-U11300-V2 |
| Färg på produkten: | Black, White |
| Vikt: | 975 g |
| Bredd: | 133 mm |
| Djup: | 208 mm |
| Höjd: | 88 mm |
| Snäll: | IP-beveiligingscamera |
| Internationell säkerhetskod (IP): | IP66, IP67 |
| Blåtand: | Nee |
| Vormfaktor: | Peer |
| Autofokus: | Ja |
| Placeringsstöd: | Binnen & buiten |
| Anslutningsteknik: | Bedraad |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Monteringsmetod: | Plafond/muur |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 Pixels |
| Totalt antal megapixlar: | 2 MP |
| Videokomprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Typ av strömkälla: | Power over Ethernet (PoE) |
| Antal kameror: | 2 |
| Integrerad minneskortläsare: | Ja |
| Inbyggd hårddisk: | Nee |
| Nattseende: | Ja |
| LED-typ: | IR |
| Ljudsystem: | 2-weg |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Brännvidd: | 3.3 – 8.1 mm |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Lösenordsskydd: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Kamerans slutartid: | 1/20000 - 1.5 s |
| Grafikupplösningar som stöds: | 640 x 360,1920 x 1080 (HD 1080) |
| Nätverksstandard: | IEEE 802.1x, IEEE 802.3at |
| Säkerhetsalgoritmer som stöds: | HTTPS |
| Innehåller inte: | BFR, PVC |
| Förvaringstemperatur: | -40 - 65 °C |
| Max 30 bilder per sekund: | 60 fps |
| IP-adressfilter: | Ja |
| Ethernet-gränssnittstyp: | Gigabit Ethernet |
| Quality of Service (QoS): | Ja |
| Jag kodar: | IK10 |
| Rotationsvinkel: | 170 ° |
| Panoreringsintervall: | -100 - 110 ° |
| Dag/nattläge: | Ja |
| Antal linser: | 1 |
| Videostreaming: | Ja |
| Justering av bildkvalitet: | Brightness, Contrast, Sharpness |
| Strömförbrukning (strömförsörjning via Ethernet (PoE)): | 7.9 W |
| Wide Dynamic Range (WDR): | Ja |
| Ljud-codecs: | 24bit LPCM, AAC-LC 8/16/32/44.1/48 kHz, G.711 PCM 8 kHz, G.726 ADPCM 8 kHz, Opus 8/16/48 kHz24bit LPCM, AAC-LC 8/16/32/44.1/48 kHz, G.711 PCM 8 kHz, G.726 ADPCM 8 kHz, Opus 8/16/48 kHz |
| Wifi: | Nee |
| Drifttemperatur (TT): | -30 - 50 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 5 - 95 procent |
| Tiltvinkelområde: | -75 - 75 ° |
| Linsens betraktningsvinkel, horisontell: | 107 - 39 ° |
| Betraktningsvinkellins, diagonal: | 131 - 45 ° |
| Linsens betraktningsvinkel, vertikal: | 55 - 22 ° |
| Realtidsbild: | Ja |
| Typsensor (panoramakamera): | CMOS |
| Kamera slutartid (panoramakamera): | 1/20000 - 1.5 s |
| Minsta belysning (panoramakamera): | 0.1 Lux |
| Optisk sensorstorlek (panoramakamera): | 1/2.8 " |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-U11300-V2 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026