I-PRO WV-S4576LMA Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-S4576LMA
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-S4576LMA (272 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 25 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-S4576LMA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/272

Operating Instructions
Network Camera
Model No. WV-S4156
WV-S4556L
WV-S4556LM
WV-S4176
WV-S4576L
WV-S4576LM
WV
-S4156
WV-S4556L
WV-S4176
The model number is abbreviated in some descriptions in this manual.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-S4576LMA |
| Vikt: | 880 g |
| Bredd: | 154 mm |
| Djup: | 60.3 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, G.711, G.726 |
| Maximal upplösning: | - pixlar |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 12 m |
| Observationsavstånd (tele): | 20.6 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 6 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 8.4 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 3 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 0.3 m |
| Dynamiskt omfång: | 84 dB |
| Minsta belysning (panoramakamera): | 0.3 lx |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC, SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Slutartid: | 1/10000s s |
| LED typ: | IR |
| Skyddsfunktioner: | Dust resistant, Water resistant |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 10 - 100 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Tak |
| Brännviddsintervall: | 1.4 mm |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 12 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265 |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Strömkälla av typen: | DC |
| Vertikal synfältsvinkel (termisk modul): | 183 ° |
| Bluetooth: | Nej |
| Normalt fokusomfång: | 0.5 m |
| IK klass: | IK10 |
| Detekteringsavstånd (bred): | 29.9 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 56.1 m |
| Horisontell synfältsvinkel (termisk modul): | 183 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-S4576LMA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026