I-PRO WV-S66300-Z3 Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-S66300-Z3
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-S66300-Z3 (495 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 35 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-S66300-Z3 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/495

C
o
v
e
r
Usermanual
Networkcameras
Ver1.009.000
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-S66300-Z3 |
| Vikt: | 3000 g |
| Höjd: | 205 mm |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, G.711, G.726 |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265 |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Diameter: | 167 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Certifiering: | UL (UL62368-1), c-UL (CSA C22.2 No.62368-1), CE, IEC62368-1\nFCC (Part15 ClassA), ICES-003 Issue 7 ClassA, EN55032 ClassA, EN55035\nNEMA-TS2 |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 32 x |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| vitbalans: | ATW, AWC |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Rotationsvinkel: | 360 ° |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 24.1 m |
| Observationsavstånd (tele): | 733.3 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 12.1 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 366.6 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 6 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 183.3 m |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Larmingångskanaler: | 3 |
| Dynamiskt omfång: | 144 dB |
| Automatisk spårning: | Ja |
| Automatiskt panoreringsläge: | Ja |
| Automatiskt patrullläge: | Ja |
| Lutningsvinkel: | -20 - 90 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Black, White |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 1/10000 - 1/60 s |
| Formfaktor: | Sfärisk |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 37.8 W |
| Temperatur vid drift: | -50 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 10 - 100 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Kamerapanoreringskontroll: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.006 lx |
| Brännviddsintervall: | 4.25 - 136 mm |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Bildfrekvens: | 60 fps |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Panoreringshastighet: | 150 °/sek |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Lutningskontroll för kamera: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Strömförbrukning: | 700 mA |
| Lutningshastighet: | 150 °/sek |
| IK klass: | IK10 |
| Förinställda bevakningspunkter: | Ja |
| PTZ-lägen: | Auto pan, Preset point |
| Hastighet för förinställd panorering: | 500 °/sek |
| Hastighet för förinställd lutning: | 700 °/sek |
| Detekteringsavstånd (bred): | 60.3 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 1833.2 m |
| Bithastighet, intervall: | 16 - 128 Kbit/s |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-S66300-Z3 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026