I-PRO WV-U2132LA Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-U2132LA
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-U2132LA (195 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 33 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-U2132LA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/195

Operating Instructions
Network Camera
Model No. WV-U2500 Series
WV-U1500 Series
WV-U2100 Series
WV-U1100 Series
WV-U1142A
WV-U2142LA
WV-U1542LAWV-U2542LA
The model number is abbreviated in some descriptions in this manual.
This manual covers the models: WV-U2500 Series (WV-U2542LA, WV-U2540LA,
WV-U2532LA, WV-U2530LA),WV-U1500 Series (WV-U1542LA, WV-U1532LA),
WV-U2100 Series (WV-U2142LA, WV-U2140LA, WV-U2132LA,
WV-U2130LA),WV-U1100 Series (WV-U1142A, WV-U1132A, WV-U1130A).
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-U2132LA |
| Vikt: | 350 g |
| Höjd: | 101 mm |
| Mobila operativsystem som stöds: | Android |
| Wi-Fi: | Nej |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265 |
| Videolägen som stöds: | 720p, 1080p |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Diameter: | 129.5 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Fokus: | Motoriserad |
| Optisk sensorstorlek: | 1/3 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 3.8 x |
| vitbalans: | ATW, AWC |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 180,640 x 360,1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1600 x 1200 (UXGA),1920 x 1080 (HD 1080) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal sensorer: | 1 |
| Antal språk: | 9 |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 14.5 m |
| Observationsavstånd (tele): | 39.4 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 7.2 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 19.7 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 3.6 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 9.8 m |
| Dynamiskt omfång: | 120 dB |
| Lutningsvinkel: | -30 - 85 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 30 m |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 5.8 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 50 ° C |
| Språkstöd: | CHI (TR), DAN, ENG, ESP, FRE, ITA, JPN, POR, RUS |
| Kamerapanoreringskontroll: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.006 lx |
| Brännviddsintervall: | 2.9 – 7.3 mm |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | : TCP/IP, UDP/IP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, RTSP, RTP, RTP/RTCP, SMTP, DHCP, DNS, DDNS, NTP, SNMPv1/v2/v3, UPnP, IGMP, ICMP, ARP, IEEE 802.1X, DiffServ, MQTT*4, LLDP*4 |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Lutningskontroll för kamera: | Ja |
| Normalt fokusomfång: | 1 m |
| Strömförbrukning: | 120 mA |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Fjärruppspelning: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 100 ° |
| Panoreringsvinkel: | -180 - 180 ° |
| Närmsta fokusavstånd: | 1 m |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 56 ° |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| Detekteringsavstånd (bred): | 36.2 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 98.5 m |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-U2132LA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026