I-PRO WV-U65302-Z2G Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-U65302-Z2G
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-U65302-Z2G (272 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 7 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-U65302-Z2G eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/272

Operating Instructions
Network Camera
Model No. WV-S61300 Series
WV-S65300 Series
WV-U61300 Series
WV-U65300 Series
WV-S65501-Z1
WV-S61501-Z1
WV-S65340-Z4WV-U65300-ZY
WV-U65302-Z2
WV-S61302-Z4WV-S61301-Z2WV-U61300-ZY
•This manual covers the models: WV-S61300 Series ( WV-S61302-Z4,
WV-S61301-Z2, WV-S61301-Z1, and WV-S61300-ZY), WV-S65300 Series
(WV-S65340-Z4, WV-S65340-Z2, WV-S65302-Z2, WV-S65301-Z1, and
WV-S65300-ZY), WV-U61300 Series (WV-U61301-Z2, WV-U61301-Z1, and
WV-U61300-ZY), WV-U65300 Series (WV-U65302-Z2, WV-U65301-Z1, and
WV-U65300-ZY), WV-S65501-Z1, WV-S61501-Z1.
•The model number is abbreviated in some descriptions in this manual.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-U65302-Z2G |
| Vikt: | 1700 g |
| Bredd: | 165 mm |
| Djup: | 153 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, G.711, G.726 |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265 |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 21 x |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 20.8 m |
| Observationsavstånd (tele): | 517.5 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 10.4 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 258.8 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 5.2 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 129.4 m |
| Automatiskt panoreringsläge: | Ja |
| Automatiskt patrullläge: | Ja |
| Lutningsvinkel: | -15 - 195 ° |
| Vitbalans (panoramakamera): | ATW, AWC |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC, SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Skyddsfunktioner: | Dust resistant, Water resistant |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 10 - 100 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Tak |
| Brännviddsintervall: | 4 - 84.6 mm |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| Bluetooth: | Nej |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Automatisk fokus: | Ja |
| Bildstabiliserare: | Ja |
| Normalt fokusomfång: | 1.5 m |
| IK klass: | IK10 |
| Detekteringsavstånd (bred): | 51.9 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 1293.8 m |
| Horisontell synfältsvinkel (termisk modul): | 360 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-U65302-Z2G ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026