I-PRO WV-U85402-V2L Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-U85402-V2L
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-U85402-V2L (472 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-U85402-V2L eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/472

C
o
v
e
r
Usermanual
Networkcameras
Ver1.004.000
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-U85402-V2L |
| Vikt: | 1800 g |
| Bredd: | 150 mm |
| Djup: | 250 mm |
| Höjd: | 105 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, G.711, G.726 |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265 |
| Maximal upplösning: | 2688 x 1520 pixlar |
| Antal kameror: | 2 |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.7 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 2.5 x |
| vitbalans: | ATW, AWC |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Antal sensorer: | 2 |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 18 m |
| Observationsavstånd (tele): | 54.6 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 9 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 27.3 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 4.5 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 13.6 m |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Dynamiskt omfång: | 108 dB |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC, SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| LED typ: | IR |
| Skyddsfunktioner: | Dust resistant, Water resistant |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 40 m |
| Temperatur vid drift: | -40 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 10 - 100 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66, IP67 |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Tak |
| Brännviddsintervall: | 2.9 - 7.3 mm |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 4 MP |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv6: TCP/IP, UDP/IP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, SMTP, DNS, NTP, SNMPv1/v2/v3, DHCPv6, RTP, MLD, ICMP, ARP, IEEE 802.1X, DiffServ, LLDP, MQTT |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| Bluetooth: | Nej |
| Automatisk fokus: | Ja |
| Normalt fokusomfång: | 1 m |
| Antal samtidiga kanaler med direktsändning: | 24 kanaler |
| IK klass: | IK10 |
| Detekteringsavstånd (bred): | 45.1 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 136.5 m |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-U85402-V2L ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026