McIntosh CS100 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh CS100 (8 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 33 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om McIntosh CS100 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/8

McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 FAX: 607-724-0549
CS100
Installation Guide
Ceiling Loudspeaker System
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | CS100 |
| Vikt: | 3760 g |
| Bredd: | 316 mm |
| Djup: | 152.4 mm |
| Höjd: | 316 mm |
| Rekommenderad användning: | Andra |
| Ljudutgångskanaler: | 1.0 kanaler |
| Högtalarplacering: | I vägg/i tak |
| Bashögtalare: | Ja |
| Känslighet: | 89 dB |
| Uteffekt (RMS): | 200 W |
| diskanthögtalare: | Ja |
| Equalizer: | Nej |
| Frekvensområde: | 48 - 22000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Woofer diameter (imperial): | 8 " |
| Antal woofer-drivenheter: | 1 |
| Disktanthögtalare diameter: | 1 " |
| Antal tweeter förare: | 1 |
| Antalet mid-range drivers: | 1 |
| Mellandrivenhet diameter (imperial): | 3.5 " |
| Driver Konmaterial: | Gjuten aluminium |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh CS100 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
31 Juli 2025
21 Oktober 2024
21 September 2024
17 September 2024
13 September 2024
21 Augusti 2024
20 Augusti 2024
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026