McIntosh XRT2K Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh XRT2K (24 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om McIntosh XRT2K eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

XRT2K
Owner’s Manual
McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 FAX: 607-724-0549
Loudspeaker System
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | XRT2K |
| Vikt: | 205000 g |
| Bredd: | 482.6 mm |
| Djup: | 457.2 mm |
| Rekommenderad användning: | Andra |
| Impedans: | 8 Ω |
| Ljudutgångskanaler: | 1.0 kanaler |
| Högtalarplacering: | Golv |
| Bashögtalare: | Ja |
| Känslighet: | 89 dB |
| Produktens färg: | Svart |
| Höjd (med stativ): | 2130.4 mm |
| Uteffekt (RMS): | 2000 W |
| diskanthögtalare: | Ja |
| Equalizer: | Nej |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Frekvensområde: | 16 - 45000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Woofer diameter: | 304.8 mm |
| Woofer diameter (imperial): | 12 " |
| Högtalartyp: | 3-vägs |
| Antal woofer-drivenheter: | 6 |
| Disktanthögtalare diameter: | 19 mm |
| Antal tweeter förare: | 40 |
| Övergångsfrekvens: | 1500 hz |
| Antalet mid-range drivers: | 64 |
| Mellandrivenhet diameter: | 50.8 mm |
| Mellandrivenhet diameter (imperial): | 2 " |
| Driver Konmaterial: | Titan |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh XRT2K ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
31 Juli 2025
21 Oktober 2024
21 September 2024
17 September 2024
13 September 2024
21 Augusti 2024
20 Augusti 2024
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026