McIntosh XCS1K Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh XCS1K (16 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om McIntosh XCS1K eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/16

McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 FAX: 607-724-0549
XCS1K
Owner’s Manual
Loudspeaker System
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | XCS1K |
| Vikt: | 60300 g |
| Bredd: | 997 mm |
| Djup: | 562 mm |
| Höjd: | 533 mm |
| Rekommenderad användning: | Andra |
| Impedans: | 8 Ω |
| Ljudutgångskanaler: | 1.0 kanaler |
| Högtalarplacering: | Golv |
| Bashögtalare: | Ja |
| Högtalarposition: | Centrum |
| Produktens färg: | Svart |
| Uteffekt (RMS): | 1200 W |
| diskanthögtalare: | Ja |
| Equalizer: | Nej |
| Frekvensområde: | 16 - 45000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Woofer diameter: | 254 mm |
| Woofer diameter (imperial): | 10 " |
| Högtalartyp: | 3-vägs |
| Antal woofer-drivenheter: | 3 |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 86 dB |
| Disktanthögtalare diameter: | 19 mm |
| Antal tweeter förare: | 20 |
| Övergångsfrekvens: | 1500 hz |
| Antalet mid-range drivers: | 32 |
| Mellandrivenhet diameter: | 50.8 mm |
| Mellandrivenhet diameter (imperial): | 2 " |
| Driver Konmaterial: | Titan |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh XCS1K ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
31 Juli 2025
21 Oktober 2024
21 September 2024
17 September 2024
13 September 2024
21 Augusti 2024
20 Augusti 2024
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026