McIntosh XLS320 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh XLS320 (28 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om McIntosh XLS320 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/28

XLS360
yy
yy
yXLS340
yy
yy
yXLS320
yy
yy
yXCS350
Owner’s Manual
McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 FAX: 607-724-0549
Loudspeaker Systems
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | XLS320 |
| Vikt: | 10900 g |
| Bredd: | 270 mm |
| Djup: | 133 mm |
| Höjd: | 389 mm |
| Rekommenderad användning: | Högtalarenhetssats |
| Impedans: | 8 Ω |
| Ljudutgångskanaler: | 1.0 kanaler |
| Högtalarplacering: | Floor, Tabletop/bookshelf |
| Bashögtalare: | Ja |
| Känslighet: | 87 dB |
| Högtalarposition: | Bak |
| Produktens färg: | Svart |
| Uteffekt (RMS): | 250 W |
| diskanthögtalare: | Ja |
| Equalizer: | Nej |
| Frekvensområde: | 80 - 34000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Woofer diameter: | 165.1 mm |
| Woofer diameter (imperial): | 6.5 " |
| Högtalartyp: | 2-vägs |
| Antal woofer-drivenheter: | 1 |
| Disktanthögtalare diameter: | 1 " |
| Antal tweeter förare: | 5 |
| Övergångsfrekvens: | 2000 hz |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh XLS320 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
31 Juli 2025
21 Oktober 2024
21 September 2024
17 September 2024
13 September 2024
21 Augusti 2024
20 Augusti 2024
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026