McIntosh WS350 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh WS350 (4 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om McIntosh WS350 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/4

McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 FPhone: 607-723-3512AX: 607-724-0549
Installation
Guide
WS320
WS350
In-Wall Loudspeaker Systems
WS320WS350
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | WS350 |
| Vikt: | 11300 g |
| Bredd: | 355 mm |
| Djup: | 93 mm |
| Höjd: | 597 mm |
| Rekommenderad användning: | Andra |
| Impedans: | 4 Ω |
| Ljudutgångskanaler: | 1.0 kanaler |
| Högtalarplacering: | I vägg/i tak |
| Bashögtalare: | Ja |
| Känslighet: | 85 dB |
| Uteffekt (RMS): | 250 W |
| diskanthögtalare: | Ja |
| Equalizer: | Nej |
| Frekvensområde: | 60 - 32000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Woofer diameter: | 203.2 mm |
| Woofer diameter (imperial): | 8 " |
| Högtalartyp: | 3-vägs |
| Disktanthögtalare diameter: | 1 " |
| Antal tweeter förare: | 5 |
| Övergångsfrekvens: | 1500 hz |
| Antalet mid-range drivers: | 1 |
| Mellandrivenhet diameter: | 101.6 mm |
| Mellandrivenhet diameter (imperial): | 4 " |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh WS350 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
31 Juli 2025
21 Oktober 2024
21 September 2024
17 September 2024
13 September 2024
21 Augusti 2024
20 Augusti 2024
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026