Miele G660 Bruksanvisning
Miele Diskmaskin G660
Läs gratis den bruksanvisning för Miele G660 (72 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 6 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Miele G660 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/72

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | G660 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 92000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 636 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Cykeltid (max): | 209 min |
| Antal tvättprogram: | 17 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 49 kWh |
| Färgnamn: | Lotus white |
| Tvättprogram: | Auto, Colour, Cotton, Delicate/silk, Eco, Hand/wool, Pre-wash, Quick, Spin/drain, Sport |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Djup med öppen dörr: | 1054 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Energiklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 13 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Grå |
| Lucköppning: | Sidoöppning |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 68 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Funktion för strykjärnstorrt: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 20 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 48 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.49 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.8 W |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.4 W |
| Alarm: | Ja |
| Styrningsappar som stöds: | Miele@Home |
| Water Plus: | Ja |
| Miele-teknik (klädvård): | AddLoad, CapDosing, Miele@home, TwinDos |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele G660 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Miele Manualer
18 Februari 2026
19 Oktober 2025
17 Oktober 2025
17 Oktober 2025
17 September 2025
2 September 2025
30 Juli 2025
30 Juli 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026