Miele H 7140 BM Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Miele H 7140 BM (116 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Miele H 7140 BM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/116

Gebruiks- en montagehandleiding
Oven met magnetron
Lees de gebruiks- en montagehandleiding voordat u uw appa-beslist
raat plaatst, installeert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u
voorkomt schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 10 227 950
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | H 7140 BM |
| Produkttyp: | Kombinationsmikrovågsugn |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 45000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 563 mm |
| Höjd: | 456 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | - kWh |
| Ugnsstorlek: | Liten |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Snabb värme: | Ja |
| Bakplåt: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 43 l |
| Antal nivåer: | 3 |
| Cool dörr: | Ja |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Antal spänningsnivåer: | 7 |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Ström: | 16 A |
| Installationsfack, bredd: | 568 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 452 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Invändig kapacitet: | - l |
| Mikrovågsugnens stryka: | 1000 W |
| Ansluten effekt: | 2200 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Dörröppningstyp: | Öppnas nedåt |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 43 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 450 mm |
| Interiör material: | Rostfritt stål |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | - kWh |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Ja |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Skyddar mot fingeravtryck: | Ja |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Rostfunktion: | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 560 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele H 7140 BM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Miele Manualer
2 September 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026