Miele H 7165 BP Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Miele H 7165 BP (116 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Miele H 7165 BP eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/116

Gebruiks- en montagehandleiding
Oven
Lees altijd eerst de gebruiks- en montagehandleiding voordat u uw
toestel plaatst, installeert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf
en u voorkomt schade aan uw toestel.
nl-BEM.-Nr. 11 358 950
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | H 7165 BP |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 13925 g |
| Bredd: | 438.15 mm |
| Djup: | 401.32 mm |
| Höjd: | 44.45 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 3 m |
| Förpackningens vikt: | 16918 g |
| Förpackningens bredd: | 528.32 mm |
| Djuppackning: | 492.76 mm |
| Förpackningshöjd: | 157.48 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.1 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 81.7 |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 300 ° C |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Vormfaktor: | Rackmontage/toren |
| Antal USB 2.0-portar: | 1 |
| Antal batterier/batterier som stöds: | 4 |
| Snabb värme: | Ja |
| Timerlägen: | End cooking time, Timer |
| Ljudlarm: | Ja |
| Hållbarhetscertifikat: | RoHS, ENERGY STAR |
| Uteffekt: | 600 W |
| Batteri/Batteri laddningstid: | 6 uur |
| Förvaringstemperatur: | -15 - 45 °C |
| Strömspänningsskydd: | Overbelasting |
| Frekvens: | 57/63 Hz |
| Förvaringsfuktighet: | 0 - 95 procent |
| Spännande: | 120 V |
| Säkerhet: | UL1778, CSA C22.2 NO.107.3-05, FCC DOC Class A |
| Höjd, drift: | 0 - 3000 m |
| Höjd vid förvaring: | 0 - 15000 m |
| Effektfaktor: | 0.8 |
| Seriell port(ar): | 1 |
| Plugg: | NEMA 5-15P |
| Rackkapacitet: | 1U |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 40 °C |
| Batteriteknik: | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Type beeldscherm: | LCD |
| Överspänningsenergiklassificering: | 1030 J |
| Antal AC-utgångar: | 7 AC-uitgang(en) |
| Uttagstyper: | NEMA 5–15R |
| Bakplåt: | Ja |
| Uteffektkapacitet: | 0.75 kVA |
| Ingångsdriftspänning (min): | 80 V |
| Ingångsdriftspänning (max): | 150 V |
| Utgångsdriftspänning (min): | - V |
| Utgångsdriftspänning (max): | 120 V |
| UPS-topologi: | Line-interactive |
| Typisk backuptid vid halv belastning: | 10 min |
| Typisk backuptid vid full laddning: | 3 min |
| Hot swap batteri: | Ja |
| Utgångsfrekvens: | 60 Hz |
| Emergency Power Off (EPO): | Ja |
| EMI/RFI brusfiltrering: | Ja |
| Vågform: | Sinus |
| Automatisk spänningsreglering (AVR): | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 76 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Återuppvärmningsfunktion: | Ja |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 16 A |
| Installationsfack, bredd: | 568 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 595 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 3700 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 76 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 593 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.71 kWh |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Klar larm: | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 560 mm |
| Kylfläkt för ugnslucka: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele H 7165 BP ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Miele Manualer
2 September 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026