Miele H 7840 BPX Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Miele H 7840 BPX (137 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Miele H 7840 BPX eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/137

Gebruiks- en montagehandleiding
Oven
Lees de gebruiks- en montagehandleiding voordat u uw ap-beslist
paraat plaatst, installeert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor
uzelf en u voorkomt schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 11 194 520
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | H 7840 BPX |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Typ av operation: | Sensor |
| Färg på produkten: | Wit |
| Dörrgångjärn: | Links/rechts |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 62000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 634 mm |
| Höjd: | 1550 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.7 m |
| Ljudnivå: | 43 dB |
| Årlig-energiförbrukning: | 281 kWu |
| Förpackningens vikt: | 67000 g |
| Förpackningens bredd: | 664 mm |
| Djuppackning: | 703 mm |
| Förpackningshöjd: | 1616 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Frys bruttokapacitet: | 225 l |
| Frys nettokapacitet: | 194 l |
| Fryskapacitet: | 16 kg/24u |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Ja |
| Dörröppningsriktning utbytbar: | Ja |
| Retentionstid vid strömavbrott: | 10 uur |
| Antal fryshyllor: | 4 |
| antal stjärnor: | 4* |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 20 |
| Inget frostsystem: | Ja |
| Energianvändning per dag: | 0.77 kWh/24u |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.9 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 80.7 |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 300 ° C |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Klimaatklasse: | N-T |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Antal bakplåtar: | 1 |
| Varmluftsgrillning: | Ja |
| Belysningsplats: | Dubbelsidig |
| Snabb värme: | Ja |
| Timerlägen: | Cooking time, End cooking time, Timer |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| Typ produkt: | Staand |
| Bakplåt: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Sensor, Wireless |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 49 l |
| Antal nivåer: | 3 |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| Dörrmaterial: | Glas |
| Föräldrakontroll: | Ja |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| På / av-knapp: | Ja |
| Återuppvärmningsfunktion: | Ja |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 16 A |
| Installationsfack, bredd: | 568 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 452 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 49 l |
| Totalt ugn: | 3200 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 450 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.61 kWh |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Långsam tillagning: | Ja |
| Stektermometer: | Ja |
| Rostfunktion: | Ja |
| Brödbakningsförmåga: | Ja |
| Infällbara vred: | Nej |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 560 mm |
| Typ av stektermometer: | Trådlös |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele H 7840 BPX ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Miele Manualer
2 September 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026