Miele H 7440 BMX Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Miele H 7440 BMX (112 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Miele H 7440 BMX eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/112

Gebruiks- en montagehandleiding
Oven met magnetron
Lees de gebruiks- en montagehandleiding voordat u uw ap-beslist
paraat plaatst, installeert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor
uzelf en u voorkomt schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 11 196 060
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | H 7440 BMX |
| Produkttyp: | Kombinationsmikrovågsugn |
| Färg på produkten: | Chroom |
| Skivspelare: | Nej |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 55 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 562 mm |
| Höjd: | 456 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Nej |
| Rotisserie: | Nej |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | - kWh |
| Ugnsstorlek: | Liten |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 225 ° C |
| Antal batterier/batterier som stöds: | 2 |
| Varmluftsgrillning: | Ja |
| Snabb värme: | Ja |
| Maximal räckvidd: | 100 m |
| Våglängd: | 650 nm |
| Maximal temperatur (konvektion): | 225 ° C |
| Batterityp: | AAA |
| Lägsta temperatur (konvektion): | 30 ° C |
| Mått (diameter x höjd): | 140 x 12.6 mm |
| Produktens färg: | Graphite, Grey |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 43 l |
| Antal nivåer: | 3 |
| Cool dörr: | Ja |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Ström: | 16 A |
| Installationsfack, bredd: | 568 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 452 mm |
| Strömväxlingsteknik: | Nej |
| Barnsäkert: | Ja |
| Invändig kapacitet: | 43 l |
| Mikrovågsugnens stryka: | 1000 W |
| Ansluten effekt: | 2200 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Precisionspenna: | Ja |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 43 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 450 mm |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | - kWh |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Ja |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Långsam tillagning: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Antal nivåer mikrovågskällor: | 7 |
| Brödbakningsförmåga: | Nej |
| Pizzatillagningsfunktion: | Nej |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 560 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele H 7440 BMX ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Miele Manualer
2 September 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026