Miele KD 4172 E Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Miele KD 4172 E (68 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Miele KD 4172 E eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/68

Gebruiksaanwijzing
Koel-vriescombinatie
Lees de gebruiks- en montagehandleiding voordat u uw ap-beslist
paraat plaatst, installeert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor
uzelf en u voorkomt schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 12 084 780
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | KD 4172 E |
| Typ av operation: | Buttons, Rotary |
| Färg på produkten: | Black, White |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 68800 g |
| Bredd: | 240 mm |
| Djup: | 405 mm |
| Höjd: | 595 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 233 kWh |
| Energiförbrukning: | 0.637 kWh/24h |
| Antal fryslådor: | 3 |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 2.4 m |
| Snäll: | Olie elektrisch verwarmingstoestel |
| Fryskapacitet: | 4.5 kg/24h |
| Användarmanual: | Ja |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| LED-indikatorer: | Ja |
| På / Av knapp: | Ja |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 100 |
| Sladdförvaring: | Ja |
| Antal temperaturzoner: | 2 |
| Lämplig för: | Binnen |
| Justerbar termostat: | Ja |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Handvat(en): | Ja |
| Bärbar: | Ja |
| Hjulhjul: | Ja |
| Värmekraft: | 2000 W |
| Placeringsalternativ: | Vloer |
| Typ av värmeelement: | Olie |
| Värmeeffekt (min): | - W |
| Anti-lutningsskydd: | Ja |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 17 h |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Total kapacitet netto: | 308 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 39 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Dörr färg: | Vit |
| Barnsäkert: | Ja |
| Fryskapacitet netto.: | 94 l |
| Kylkapacitet netto: | 308 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Multi-luftflödessystem: | Nej |
| Burkhylla: | Ja |
| Antal ägghyllor: | 1 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele KD 4172 E ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Miele Manualer
2 Mars 2026
2 Mars 2026
2 Mars 2026
5 Februari 2026
4 Februari 2026
30 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
27 Januari 2026
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026