Miele KFN 7744 D Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Miele KFN 7744 D (18 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 34 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Miele KFN 7744 D eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/18

Gebruiksaanwijzing
Koel-vriescombinatie
Lees voor het opstellen – installeren – de ingebruikneming beslist de
gebruiks- en montagehandleiding. Dat is veilig voor u en zo voorkomt
u schade.
nl-NLM.-Nr. 12 501 230
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | KFN 7744 D |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | 2200 g |
| Bredd: | 390 mm |
| Djup: | 266 mm |
| Höjd: | 23.5 mm |
| AC-adapterfrekvens: | 50 - 60 Hz |
| AC-adapterns inspänning: | 100 - 240 V |
| Blåtand: | Ja |
| Skärm diagonal: | 15.6 " |
| Upplösning: | 1980 x 1080 Pixels |
| Pekskärm: | Nee |
| Original bildförhållande: | 16:9 |
| Processorfrekvens: | 2.6 GHz |
| Processorfamilj: | Intel® Core™ i7 |
| Processormodel: | i7-6700HQ |
| Antal processorkärnor: | 4 |
| Wi-Fi-standarder: | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth-version: | 4.0 |
| Vormfaktor: | Clamshell |
| Inkluderar operativsystem: | Windows 10 Home |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Integrerad minneskortläsare: | Ja |
| Ljudsystem: | SonicMaster Premium |
| Processor litografi: | 14 nm |
| Inkluderar AC-adapter: | Ja |
| Marknadspositionering: | Gamen |
| LED-bakgrundsbelysning: | Ja |
| Mikrofon, linjeingång: | Nee |
| DVI-port: | Nee |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Monteringsalternativ för kabellås: | Ja |
| Kabellåsspårtyp: | Kensington |
| Lösenordsskydd: | Ja |
| Certifiering: | UL, TUV, CE Marking Compliance, FCC Compliance, BSMI, Australia C-TICK / NZ A-Tick Compliance, CCC, GOST-R, CB, Energy star, WEEE, RoHS |
| AC-adapter, ström: | 180 W |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| Internminne: | 16 GB |
| Förvarings media: | HDD+SSD |
| Internminnestyp: | DDR4-SDRAM |
| Password bescherming: | BIOS, HDD, User |
| Hållbarhetscertifikat: | RoHS, ENERGY STAR |
| Ethernet LAN, dataöverföringshastigheter: | 10,100,1000 Mbit/s |
| Intel® Wireless Display (Intel® WiDi): | Ja |
| Antal portar USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typ A: | 3 |
| Processoruttag: | BGA 1440 |
| Stepping: | R0 |
| Systembuss: | 8 GT/s |
| Processor antal trådar: | 8 |
| PCI Express-kortplatsversion: | 3.0 |
| Processorns driftlägen: | 64-bit |
| Processorns cache: | 6 MB |
| Tjunction: | 100 °C |
| Busstyp: | DMI3 |
| PCI Express-konfigurationer: | 1x16, 2x8, 1x8+2x4 |
| Thermal Design Power (TDP): | 45 W |
| Kodnamnsprocessor: | Skylake |
| Maximalt antal PCI Express-linjer: | 16 |
| Typ av processorcache: | Smart Cache |
| ECC stöds av processor: | Nee |
| Processorfabrikant: | Intel |
| Konfigurerbar TDP-ned: | 35 W |
| Operativsystems arkitektur: | 64-bit |
| Maximalt internminne: | 16 GB |
| Total lagringskapacitet: | 1256 GB |
| Typ av optisk enhet: | Nee |
| Inbyggd grafikadapter: | Ja |
| Separat grafikadapter: | Ja |
| Familjens inbyggda grafikadapter: | Intel® HD Graphics |
| Inbyggd grafikadaptermodell: | Intel® HD Graphics 530 |
| Grundläggande frekvens inbyggd grafikadapter: | 350 MHz |
| Inbyggd grafikadapter dynamisk frekvens (max): | 1050 MHz |
| Inbyggt grafikkort-ID: | 0x191B |
| Maximalt minne inbyggd grafikadapter: | 1.7 GB |
| Inbyggd grafikadapter DirectX-version: | 12.0 |
| Inbyggd grafikadapter OpenGL version: | 4.4 |
| Fram kamera: | Ja |
| Numerisk knappsats: | Ja |
| Instruktionsuppsättningar som stöds: | SSE4.1, SSE4.2, AVX 2.0 |
| Intel® My WiFi Technology (Intel® MWT): | Ja |
| Intel® Smart Response Technology: | Ja |
| Intel® Hyper Threading Technology (Intel® HT Technology): | Ja |
| Intel® Turbo Boost-teknik: | 2.0 |
| Intel® Quick Sync-videoteknik: | Ja |
| Intel® InTru™ 3D-teknik: | Ja |
| Intel® Clear Video HD-teknik (Intel® CVT HD): | Ja |
| Intel® Insider™: | Ja |
| Intel® Flex Memory Access: | Ja |
| Intel® AES nya instruktioner (Intel® AES-NI): | Ja |
| Förbättrad Intel SpeedStep-teknik: | Ja |
| Kör Disable Bit: | Ja |
| Idle stater: | Ja |
| Termisk övervakningsteknik: | Ja |
| CPU-konfiguration (max): | 1 |
| Intel® Enhanced Halt State: | Ja |
| Intel® Clear Video Technology för mobila internetenheter (Intel® CVT för MID): | Ja |
| Intel® VT-x med utökade sidtabeller (EPT): | Ja |
| Inbyggda alternativ tillgängliga: | Nee |
| Grafik & IMC litografi: | 14 nm |
| Intel® Small Business Advantage (Intel® SBA): | Ja |
| Intel® Secure Key: | Ja |
| Intel® 64: | Ja |
| Intel® OS Guard: | Ja |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d): | Ja |
| Intel® Clear Video-teknik: | Ja |
| Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX): | Ja |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x): | Ja |
| Processorpaketstorlek: | 42 x 28 mm |
| Konfliktfri processor: | Ja |
| Intel® Identity Protection Technology (Intel® IPT): | Ja |
| Versie Intel® Identity Protection Technology: | 1.00 |
| Versie Intel® Secure Key Technology: | 1.00 |
| Versie Intel® Smart Response Technology: | 1.00 |
| ARK ID-processor: | 88967 |
| Intel® Trusted Execution Technology: | Nee |
| Intel® TSX: | Nee |
| Intel® Stable Image Platform Program (SIPP): | Nee |
| Versie Intel® Stable Image Platform Program (SIPP): | 0.00 |
| Intel® TSX-NI-version: | 1.00 |
| Intel® Anti-Theft Technology (Intel® AT): | Nee |
| Anslutning till basstation: | Nee |
| Kombinerad hörlurs/mikrofonport: | Ja |
| SmartCard-kortplats: | Nee |
| Maximal processorturbofrekvens: | 3.5 GHz |
| Processorkod: | SR2FQ |
| Diskret grafikadaptermodell: | NVIDIA® GeForce® GTX 970M |
| SSD-kapacitet: | 256 GB |
| Pekdon: | Touchpad |
| Windows-tangenter: | Ja |
| AC-adapter, utspänning: | 19.5 V |
| AC-adapter, utström: | 9.23 A |
| Klockhastighetsminne: | 2133 MHz |
| Minnesplatser: | 2x SO-DIMM |
| Minnesformfaktor: | SO-DIMM |
| Bildområde: | Mat |
| Tangentbord i full storlek: | Ja |
| Chipset moderkort: | Intel® HM170 |
| Specifik grafikminnestyp: | GDDR5 |
| Grafikminne: | 6 GB |
| Antalet installerade hårddiskar: | 1 |
| HDD kapacitet: | 1000 GB |
| Antal Mini DisplayPort: | 1 |
| FSB-paritet: | Nee |
| Bussprocessor på framsidan: | - MHz |
| Tcase: | - °C |
| Intel® efterfrågebaserad växling: | Nee |
| Typ av laddningsport: | DC-in ingang |
| Typ CardBus PCMCIA-slot: | Nee |
| Processorserie: | Intel® Core i7-6700 Mobile Series |
| ExpressCard-kortplats: | Nee |
| S/PDIF-utgång: | Nee |
| Intel® Dual Display Capable Technology: | Nee |
| Intel® FDI-teknik: | Nee |
| Intel® Rapid Storage Technology: | Nee |
| Intel® Fast Memory Access: | Nee |
| Intel® Smart Cache: | Ja |
| Intel® Small Business Advantage (SBA)-version: | 1.00 |
| Grafikkort, stöd för Open GL: | Ja |
| Intel® HD-grafik: | Ja |
| Intel® Inbyggd Visuals-teknik: | Ja |
| Wifi: | Ja |
| Typ produkt: | Laptop |
| Antal battericeller: | 4 |
| Processorgenerering: | Zesde generatie Intel® Core™ i7 |
| Reparationsindex: | 5.2 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele KFN 7744 D ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Miele Manualer
2 Mars 2026
2 Mars 2026
2 Mars 2026
5 Februari 2026
4 Februari 2026
30 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
27 Januari 2026
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026