Miele WCG 660 WPS TwinDos Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WCG 660 WPS TwinDos
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WCG 660 WPS TwinDos (109 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Miele WCG 660 WPS TwinDos eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/109

Operating instructions
for washing machines
To avoid the risk of accidents or damage to the machine, it is essen-
tial to read these instructions before it is installed and used for the
first time.
en-GB, IEM.-Nr. 12 029 600
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WCG 660 WPS TwinDos |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 95000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 636 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Ljudnivå (tvätt): | 48 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Närfältskommunikation (NFC): | Nej |
| Cykeltid (max): | 209 min |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 49 kWh |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Cotton, Easy care, Eco, Hand/wool, Intensive/outdoor, Jeans/denim, Sport, Delicate/silk |
| Sköljstopp: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Djup med öppen dörr: | 1054 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 68 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | 48 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.4 W |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.4 W |
| Extrasköljning: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WCG 660 WPS TwinDos ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026