Miele WDA111 Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WDA111
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WDA111 (72 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 24 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Miele WDA111 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WDA111 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 94000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 610 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 1.6 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 52 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Cykeltid (max): | 209 min |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Cold, Cotton, Easy care, Hand/wool, Quick, Delicate/silk |
| Sköljstopp: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10560 l |
| Djup med öppen dörr: | 982 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Krom |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 76 dB |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 20 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 52 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.97 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 1 W |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 52 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 171 kWh |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
| Längd på anslutningsslang: | 1 m |
| Halv-belastning: | Ja |
| Ingen sköljning: | Ja |
| Auto diagnostik: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WDA111 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026