Miele WMR 560 WPS Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WMR 560 WPS
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WMR 560 WPS (112 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 24 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Miele WMR 560 WPS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/112

Operating instructions
for washing machines
To avoid the risk of accidents or damage to the machine, it is essential
t
o read these instructions before it is installed and used for the first time.
en-GBM.-Nr. 09 846 410
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WMR 560 WPS |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 643 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 46 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1600 RPM |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Blouse/shirt, Cotton, Hand/wool, Mix, Quick, Sport, Delicate/silk |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Vit |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | A |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | - kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Innerbelysning: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WMR 560 WPS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026