Miele WDD 030 WCS Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WDD 030 WCS
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WDD 030 WCS (80 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Miele WDD 030 WCS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/80

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WDD 030 WCS |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 91000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 636 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 50 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Cykeltid (max): | 179 min |
| Tvättprogram: | Black, Blouse/shirt, Cold, Cotton, Easy care, Eco, Intensive/outdoor, Jeans/denim, Quick, Delicate/silk |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Sköljstopp: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10120 l |
| Djup med öppen dörr: | 1054 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 59 l |
| Dörr färg: | Grå |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 74 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 20 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 49 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.9 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 177 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Lägre inbyggd kapacitet (topless): | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
| Alarm: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Sensor programval: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WDD 030 WCS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026