Mio MiVue C325 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Mio MiVue C325 (26 sidor) i kategorin Dashcam. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Mio MiVue C325 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/26

TM
Series
TM
C320/C330
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Mio |
| Kategori: | Dashcam |
| Modell: | MiVue C325 |
| Färg på produkten: | Black, White |
| Vikt: | 249 g |
| Bredd: | 245 mm |
| Djup: | 290 mm |
| Höjd: | 55 mm |
| Snäll: | Quadcopter |
| Batterikapacitet: | 2250 mAh |
| AC-adapterfrekvens: | 50/60 Hz |
| AC-adapterns inspänning: | 100 - 240 V |
| Typ av förpackning: | Doos |
| Minneskortets maximala kapacitet: | 256 GB |
| Videoformat som stöds: | AVC, H.264, MP4, MPEG4, RAW |
| GPS: | Ja |
| GLONASS: | Ja |
| Frekvensband: | 2.4 - 5.8 GHz |
| Videolägen som stöds: | 1080p, 1520p, 2160p |
| Synfältsvinkel (FOV).: | 83 ° |
| Medföljande kablar: | USB Type-C |
| Kompatibla minneskort: | MicroSD (TransFlash) |
| Maximal bildfrekvens: | 60 fps |
| Batteri/Batterispänning: | 7.7 V |
| Maximal viktkapacitet: | - kg |
| Antal USB-anslutningar: | 2 |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.3 " |
| AC-adapter, ström: | 18 W |
| Megapixlar: | 12 MP |
| Maximal bildupplösning: | 4000 x 3000 Pixels |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Kamerans slutartid: | 4-1 / 8000 s |
| Maximal videoupplösning: | 3840 x 2160 Pixels |
| Videoupplösningar: | 1920 x 1080,2720 x 1530,3840 x 2160 Pixels |
| Bildformat som stöds: | JPEG, RAW |
| Inbyggd kamera: | Ja |
| Minneskortplats(er): | Ja |
| Förvaringsväska: | Ja |
| Batteristyrd: | Ja |
| Konstruktionstyp: | Ready-to-fly (RTF) |
| Hopfällbar: | Ja |
| Användningstid: | 31 min |
| Lämplig för utomhusbruk: | Ja |
| AC-adapter, utström: | 0.5 A |
| Batterivikt: | 86.2 g |
| Maximalt avstånd: | 10000 m |
| Minsta enhetsbredd: | 92 mm |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Drifttemperatur (TT): | 10 - 40 °C |
| Batterier-ingår: | Ja |
| Batteriteknik: | Lithium-Polymeer (LiPo) |
| Antal propellrar: | 4 propellers |
| Antal propellerblad: | 2 |
| Maximale snelheid: | 5 m/s |
| Maximal flyghöjd: | 6000 m |
| Horisontell svävningsnoggrannhet: | 0.1 m |
| Vertikal hovringsnoggrannhet: | 0.1 m |
| Maximal stigningsvinkelhastighet: | 130 °/sec |
| Maximal lutningsvinkel: | 35 ° |
| Maximal uppstigningshastighet: | 5 m/s |
| Maximal nedstigningshastighet: | 3.5 m/s |
| Maximalt vindmotstånd: | 10.5 m/s |
| Maximal flygtid: | 31 min |
| Antal axlar: | 3 |
| Bitrate med maximal videoupplösning: | 100 Mbit/s |
| Realtidsbild: | Ja |
| Rörelsefunktioner: | Backward, Downward, Forward, Turn left, Turn right, Upward |
| Hållare för mobil enhet: | Ja |
| Accuteknologi sändare: | Lithium-Polymeer (LiPo) |
| Sändarens batterikapacitet: | 5200 mAh |
| Strömförbrukning (sändare) (max): | 1200 mA |
| Batterijcapaciteit: | 17.32 Wh |
| Reservpropeller(ar) ingår: | Ja |
| Diagonal hjulbas: | 213 mm |
| Inkluderar skruvmejsel: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Mio MiVue C325 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Dashcam Mio Manualer
21 Februari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
15 Oktober 2024
3 Oktober 2024
18 September 2024
17 September 2024
8 September 2024
4 September 2024
Dashcam Manualer
Nyaste Dashcam Manualer
11 Mars 2026
11 Mars 2026
3 Mars 2026
2 Februari 2026
23 Oktober 2025
19 Oktober 2025
15 Oktober 2025
14 Oktober 2025
14 Oktober 2025
14 Oktober 2025