Neff D46ED22X0 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Neff D46ED22X0 (16 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Denna manual har varit användbar för 14 personer och betygsatt av 5 användare till ett genomsnitt på 4.1 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
16
Nedladdningar
1.051
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Neff |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | D46ED22X0 |
| Enhetsplacering: | Ingebouwd |
| Dörrgångjärn: | Rechts |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 50600 g |
| Bredd: | 540 mm |
| Djup: | 545 mm |
| Höjd: | 1770 mm |
| Nettoskatt: | 140 W |
| Årlig energiförbrukning: | 20 kWh |
| Sladdlängd: | 1.75 m |
| Barnlås: | Nee |
| Ljudnivå: | 35 dB |
| Årlig-energiförbrukning: | 299 kWu |
| Förpackningens vikt: | 52200 g |
| Förpackningens bredd: | 580 mm |
| Djuppackning: | 608 mm |
| Förpackningshöjd: | 1840 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Frys bruttokapacitet: | - l |
| Frys nettokapacitet: | 80 l |
| Fryskapacitet: | 3.5 kg/24u |
| Motoreffekt: | 70 W |
| Belysningsstyrka: | 683 lx |
| Antal motorer: | 1 |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Lämplig för paneljustering: | Nee |
| Kylskåpets nettokapacitet: | 197 l |
| Kylskåp med bruttokapacitet: | 195 l |
| Kylskåp invändig belysning: | Ja |
| Antal hyllor i kylskåp: | 5 |
| Frysläge: | Onder |
| Retentionstid vid strömavbrott: | 19 uur |
| Antal fryshyllor: | 3 |
| antal stjärnor: | 4* |
| Total nettokapacitet: | 275 l |
| Total bruttokapacitet: | 277 l |
| Installationsfackets bredd: | 560 mm |
| Installationsfack djup: | 560 mm |
| Installationsfack höjd: | 1776 mm |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Energianvändning per dag: | 0.819 kWh/24u |
| Nuvarande: | 16 A |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Modell: | Inbyggd under |
| Produktens färg: | Metallic, Silver |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Fettfilter typ: | Gjuten aluminium |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ljudnivå Lc IEC: | 59 dB |
| Lampor: | 3 W |
| Ansluten effekt: | 76 W |
| Typ av fläkt: | Frånluft/recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 420 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Maximal återcirkulerande ström: | 160 m³/h |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | C |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 430 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 650 mm |
Fläktkåpa Neff Manualer
22 Mars 2025
1 Januari 2025
1 Januari 2025
1 Januari 2025
1 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025