NGS IDOL KIT Bruksanvisning
NGS Tangentbord IDOL KIT
Läs gratis den bruksanvisning för NGS IDOL KIT (1 sidor) i kategorin Tangentbord. Guiden har ansetts hjälpsam av 40 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om NGS IDOL KIT eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/1

www.ngs.eu
DESCRIPTION
KEYBOARD
-Features 12 commonly used multimedia keys for instant access to media
controls.
-It also features LED indicators for caps function, mode and low battery.
-It also incorporates a minimalist and spill resistant design, approximately 10
million keystrokes.
-Equipped with rubber pads to assure a stable position and optimum comfort of
the keyboard and avoid slipping.
-Low-prole keycaps: Providing an unbeatable nger touch feeling.
MOUSE
-Features a high-performance sensor, fully adjustable DPI: 800/1200/1600.
-Includes a non-slip metal wheel for a better grid with scroll and 4 buttons.
-Energy saving on/o switch.
-SIlent buttons
-“Plug and Play”
MAIN CHARACTERISTICS
KEYBOARD
- Wireless
-12 multimedia keys
-Keycaps with scissor mechanism
-Silent keys
-Three indicators (Caps Lock, Num Lock, Low Power)
MOUSE
-800/1200/1600 DPI
-Scroll wheel + 5 buttons
-Silent buttons
-ON/OFF switch
-Low power indicator
-Frequency range: 2408~2474 MHz
-Maximum RF output:0dBm(2mW)
PACKAGE CONTENTS
-Keyboard
-Mouse
-1xAA alcaline battery
-2xAAA alcaline batteries
-Installation guide
W
D
H
200
10
20
5
4
538 435 170 -
525 147 42 -
437 127 21 -
109 66 37 -
LOGISTIC DATA
Dimensions (mm)
and weight (g)
W D H
- Units per pallet:
- Units per box:
- Boxes per pallet:
- Boxes on base:
- Boxes in height:
- External box:
- Package:
- Keyboard:
- Mouse:
IDOL KIT
WIRELESS SILENT KEYBOARD & MOUSE SET
ES
FR
PT
8435430624731
8435430624755
8435430624779
8435430624748
8435430624762
8435430624786
ES
FR
PT
GIFTBOX:EXPORT CARTON:
WIRELESS
8-10 METERS
800 / 1200
1600 DPI
12 MULTIMEDIA
KEYS
@
X TYPE KEYS
SILENT
KEYS & BUTTONS
Produktspecifikationer
| Varumärke: | NGS |
| Kategori: | Tangentbord |
| Modell: | IDOL KIT |
| Höjd: | 42 mm |
| Förpackningens bredd: | 525 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Frekvensband: | 2.4 GHz |
| Certifiering: | CE |
| Gränssnitt: | RF Trådlös |
| Material: | Plast |
| Ergonomisk design: | Ja |
| Rekommenderad användning: | Kontor |
| Bakgrundsbelysning: | Nej |
| Antal knappar: | 5 |
| Ytfärg: | Monokromatiskt |
| Rörelseupplösning: | 1600 DPI |
| Tangentbordslayout: | QWERTY |
| Typ av knappar: | Tryckbara knappar |
| Batteriteknik: | Alkalisk |
| Batterityp för tangentbord: | AAA |
| Antal batterier (tangentbord): | 2 |
| Batterityp för mus: | AA |
| Antal batterier (mus): | 1 |
| Produktens färg: | Svart, silver |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 147 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 860 g |
| Ytterförpackningens höjd: | 170 mm |
| Produkter per ytterförpackning: | 10 styck |
| Ytterförpackningens längd: | 435 mm |
| Produkter per lastpall: | 200 styck |
| Ytterförpackningens bredd: | 538 mm |
| Skyddsfunktioner: | Dust resistant, Spill resistant |
| Formfaktor: | högerhand |
| Antal produkter som medföljer: | 2 styck |
| Numeriskt tangentbord: | Ja |
| Strömkälla av typen: | Batteri |
| Mottagartyp: | Nanomottagare |
| Batterier medföljer: | Ja |
| Manual: | Ja |
| Plug & Play-kompatibel: | Ja |
| Mus inkluderad: | Ja |
| Täckning, trådlös router: | 10 m |
| Trådlös mottagargränssnitt: | USB Type-A |
| Mottagare medföljer: | Ja |
| Rörelsedetektor-teknik: | Optisk |
| Skrollhjul: | Ja |
| Scroll-typ: | Hjul |
| Tangentbordets formfaktor: | Fullstor (100 %) |
| Tangentbordsstil: | Rak |
| Rullande riktningar: | Vågrät |
| Tangentbordsknapparnas livstid: | 10 miljoner tecken |
| Tangentbord (BxDxH): | 437 x 127 x 21 mm |
| Musdimensioner (BxDxH): | 109 x 66 x 37 mm |
| Windowstangent: | Ja |
| Snabbknappar: | Ja |
| Multimediatangenter: | Ja |
| Tangentbordstangentens profil: | Låg profil |
| Antal kortkommandon: | 12 |
| På/av-knapp på mus: | Ja |
| Musbatteriets teknik: | Alkalisk |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med NGS IDOL KIT ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Tangentbord NGS Manualer
7 Mars 2026
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
24 September 2024
23 September 2024
23 September 2024
22 September 2024
21 Augusti 2024
18 Augusti 2024
Tangentbord Manualer
Nyaste Tangentbord Manualer
3 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026