Onkyo TX-SR252 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Onkyo TX-SR252 (35 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Onkyo TX-SR252 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/35

AV RECEIVER
Operating Instructions
TX-SR252
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Onkyo |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | TX-SR252 |
| Vikt: | 7300 g |
| Bredd: | 435 mm |
| Djup: | 326.5 mm |
| Höjd: | 168 mm |
| Förpackningens bredd: | 522 mm |
| Ljudformat som stöds: | AAC, MP3, WMA |
| Frekvensband: | AM, FM |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Impedans: | 16 Ω |
| Ljudutgångskanaler: | 5.1 kanaler |
| FM-antenn: | Ja |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.06 % |
| Antal HDMI-utgångar: | 1 |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Ingångskänslighet: | 250 mV |
| Diskantjustering: | Nej |
| Subwoofer: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Antal USB-portar: | 1 |
| bruksanvisning: | Ja |
| Låddjup: | 430 mm |
| Inbyggd kortläsare: | Nej |
| Strömförbrukning (vanlig): | 165 W |
| Temperatur vid drift: | 5 - 35 ° C |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Equalizer: | Ja |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Nej |
| Effekt per kanal (20-20KHz @ 8 ohm): | 100 W |
| Högtalare anslutning typ: | Klämplintar |
| Optisk enhet ingår: | Nej |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Batterier medföljer: | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.45 W |
| Förpackningsstorlek (B x D x H): | 522 x 430 x 247 mm |
| Antal: | 1 |
| Ingående kompositvideo: | 2 |
| Vilolägestimer: | Ja |
| Ljudingång (vänster och höger): | 3 |
| Inbyggd ljuddekoder: | DTS-HD, Dolby TrueHD |
| Ljudreturkanal (ARC): | Ja |
| Basnivåkontroll: | Ja |
| Antalet förinställda stationer: | 30 |
| Digital audio optisk, ingående: | 1 |
| Digital koaxialingång för ljud: | 1 |
| FM band: | 87.5 - 108 MHz |
| AM band: | 531 - 1602 kHz |
| HDMI-in: | 4 |
| x.v. färgstöd: | Ja |
| Stöd för Deep Color: | Ja |
| Effekt per kanal (1KHz @ 6 ohm): | 100 W |
| Antal FM-antenn portar: | 1 |
| AM-antenn: | Ja |
| Antal AM-antenn portar: | 1 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Onkyo TX-SR252 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare Onkyo Manualer
15 Mars 2026
1 Februari 2026
28 Januari 2026
24 Januari 2026
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
7 Oktober 2025
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026