Onkyo TX8250B Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Onkyo TX8250B (132 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 27 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Onkyo TX8250B eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/132

TX-8250
NETWORK STEREO RECEIVER
Instruction Manual
Mode d’emploi
Manual de instrucciones
En
F
r
Es
SN29403234A_TX-8250_En.book 1 ページ 2017年10月17日 火曜日 午後1時29分
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Onkyo |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | TX8250B |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | 298 g |
| Bredd: | 435 mm |
| Djup: | 329 mm |
| Höjd: | 149 mm |
| LED-indikatorer: | Stroom |
| Wi-Fi: | Ja |
| Bluetooth-version: | 4.1 |
| Bluetooth-profiler: | A2DP, AVRCP |
| Ljudformat som stöds: | AIFF, ALAC, DSD, FLAC, MP3, WAV, WMA |
| Frekvensband: | DAB+, FM |
| Inspelningsupplösning: | 1680 x 1050 Pixels |
| VGA (D-Sub) port(ar): | 1 |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| FM-radio: | Nee |
| Bluetooth Low Energy (BLE): | Ja |
| Ljudingångar: | 1 |
| Ljudutgång: | 1 |
| Bildförhållande: | 16:10 |
| Internera: | Nee |
| Extern anpassning: | Ja |
| Ljudutgångskanaler: | - kanaler |
| Typ av anslutning: | USB |
| S-videoutgång: | 1 |
| Typ av TV-tuner: | DVB-T |
| Apple dockning: | Ja |
| Mått (B x D x H): | 26 x 110 x 175 mm |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.08 % |
| Frequentie bereik: | 48.25M - 863.25 MHz MHz |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Ingångskänslighet: | 250 mV |
| AirPlay: | Ja |
| Pre-out anslutning: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Antal USB-portar: | 1 |
| bruksanvisning: | Ja |
| Hörlursanslutning: | 6,3 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 11500 g |
| Inbyggd kortläsare: | Nej |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| AC-inspänning: | 200 - 230 V |
| Frekvensområde: | 10 - 100000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel & Trådlös |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Effekt per kanal (20-20KHz @ 8 ohm): | 135 W |
| Mottagartyp: | Stereo |
| Antal ljudutgångar vänster/höger: | 1 |
| Linje ut: | Ja |
| Högtalare anslutning typ: | Skruvterminal |
| Optisk enhet ingår: | Nej |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.1 W |
| Bluetooth: | Ja |
| Förpackningsstorlek (B x D x H): | 572 x 419 x 264 mm |
| RDS radio ingår: | Ja |
| Vilolägestimer: | Ja |
| Fjärrstyrd IR-utgång: | 1 |
| Inbyggd ljuddekoder: | DSD |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 106 dB |
| Antalet förinställda stationer: | 40 |
| Linje in: | Ja |
| Internetradio tjänster som stöds: | Deezer, Spotify, Tidal, TuneIn |
| Digital audio optisk, ingående: | 2 |
| Digital koaxialingång för ljud: | 2 |
| Ljud D/A-omvandlare (DAC): | 24-bit/192kHz |
| FM band: | 87.5 - 108 MHz |
| Fjärrstyrd (IR) ingång: | 1 |
| Dynamisk effekt per kanal (8 ohm): | 100 W |
| Dynamisk effekt per kanal (4 Ohm): | 160 W |
| Synkroniserad ingångsimpedans: | 47000 Ω |
| Phono-ingångar (RCA): | 1 |
| Dynamisk effekt per kanal (3 ohm): | 180 W |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Onkyo TX8250B ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare Onkyo Manualer
15 Mars 2026
1 Februari 2026
28 Januari 2026
24 Januari 2026
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
7 Oktober 2025
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026